Vodafone motorlu taşıt vergi bilgilerini SMS'le bildiriyor!

Vodafone motorlu taşıt vergi bilgilerini SMS'le bildiriyor! Vodafone motorlu taşıt vergi bilgilerini SMS'le bildiriyor!

Vodafone Türkiye,abonelerinin 2013 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi tutarları ile geçmiş yıllara ait borçlarını tek bir SMS’le ceplerine taşıyacak yeni sorgulama servisini hayata geçirdi...

Dünya kalitesinde en ileri teknolojileri tüm Türkiye için erişilebilir kılarak toplumun yaşam kalitesini artırmak hedefiyle faaliyet gösteren Vodafone Türkiye, abonelerinin hayatını kolaylaştıracak bir hizmeti daha hayata geçirerek, Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) tutarları ile geçmiş yıllara ait borçları tek bir SMS ile sorgulama imkânı sağlıyor. Motorlu taşıtlarla ilgili vergi, tutarlar dâhil tüm borç bilgilerini her an, her yerden erişilebilir kılan hizmetinden faydalanmak isteyen abonelerin 1189’a kısa mesaj göndermeleri yeterli oluyor.

Servisten yararlanarak 2013 yılına ait Ocak ve Temmuz ayı tutarlarına ait bilgi almak için “MTV” yazıp boşluk bıraktıktan sonra sorgulanacak aracın plakası yazılarak 1189’a sorgulama mesajı gönderiliyor. Sorgulama mesajı karşılığında, sorgulanan plaka için 2013 yılına ait ocak ve temmuz ayı MTV tutarları kullanıcıya SMS ile gönderiliyor. Ayrıca, geçmiş yıllara ilişkin bilgi almak için aynı numaraya “MTV” yazarak sorgulanan aracın plakası, aracın tescil tarihi ve TC kimlik numarası mesaj atılıyor. Vodafone Türkiye’nin vergi mükellefi abonelerinin hayatında fark yaratan servisi kapsamında yapılan her sorgulama 0,40 TL olarak ücretlendiriliyor.

 Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Her gün daha fazla birey ve kurum için mobil teknolojiyi kullanarak daha iyi bir gelecek yaratmayı misyon olarak belirleyen Vodafone Türkiye olarak, tüm faaliyetlerimizi mobil teknolojinin imkanlarından faydalanarak daha iyi bir gelecek yaratma misyonumuz ve kayıtsız şartsız müşteri memnuniyeti vizyonumuzla şekillendiriyoruz. Vergi mükellefi abonelerimizin hayatını kolaylaştırmak adına geliştirdiğimiz SMS servisiyle abonelerimizin Motorlu Taşıtlar Vergisi ile ilgili tutarları ve geçmiş yıllara ait borçları tek bir SMS’le cebe taşıyoruz. Teknolojiyi hayatın hizmetine sunma vizyonumuzla geliştirdiğimiz servislerle abonelerimizin hayatını kolaylaştırma yolunda faaliyetlerimize devam ediyoruz.”