18 / 08 / 2022

Volkswagen bu model araçları geri çağırma kararı aldı! Sizin de aracınız 2018 ve üzeriyse ücretsiz tamir edilecek

Volkswagen bu model araçları geri çağırma kararı aldı! Sizin de aracınız 2018 ve üzeriyse ücretsiz tamir edilecek

Alman otomotiv devi Volkswagen tespit edilen arıza nedeniyle 2018 model ve üzeri Tiguan SUV'ları geri çağırma kararı aldı. Şirket çağrılan araçların arızalarının servislerde ücretsiz yapılcağını duyurdu. İşte detaylar..Türkiye ikinci el online araç pazarında geçen ay en çok tercih edilen marka Volkswagen (VW) oldu. Markanın Türkiye'de en çok sattığı model sırasıyla Passat, Golf, Polo, T-Roc ve Tiguan. Alman otomotiv devi SUV sınıfında ürettiği 2018-2021 model aralığındaki 6 bin 500 Tiguan modelinde arıza tespit etti. Marka söz konusu araçları geri çağırma kararı aldı. 

Markaya gelen şikayetlerde aracın arka spoilerinin seyahat ederken yerinden çıkıp koptuğu bilgisine yer verildi. Volkswagen, sorunun spoileri yerine takmak için kullanılan metottan kaynaklandığını açıkladı.

Volkswagen bu model araçları geri çağırma kararı aldı! Sizin de aracınız 2018 ve üzeriyse ücretsiz tamir edilecekSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.