Wyndham Hotels Türkiye'deki otel sayısını 100'e çıkaracak!

Wyndham Hotels Türkiye'deki otel sayısını 100'e çıkaracak! Wyndham Hotels Türkiye'deki otel sayısını 100'e çıkaracak!

Türkiye'nin en büyük otel zincirlerinden Wyndham Hotels Türkiye'deki 65 otel sayısını 2020'ye kadar 100'e çıkarmayı hedefliyor.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Wyndham Hotels & Resorts, eski çatı kuruluşu Wyndham Worldwide'dan ayrılarak yeniden yapılanma sürecini tamamladı ve New York borsasında bağımsız bir şirket olarak işlem görmeye başladı. Yaklaşık 9 bin oteliyle dünya genelinde olduğu gibi Türkiye'nin de en büyük uluslararası otel grubu konumunda olan Wyndham Hotels & Resorts, Türkiye'deki mevcut 65 oteline yenilerini ekleyerek 2020'ye kadar ülkemizdeki 100'üncü otelini açmayı hedefliyor.

Ekonomist Dergisi'nde yer alan habere göre, Wyndham Hotels & Resorts Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Başkan Yardımcısı Edwin Broers, şirketteki yeniden yapılanmayla birlikte Türkiye'deki hedefleri doğrultusunda da yeni bir ivme yakaladıklarını, önümüzdeki dönemde ülkemizdeki gitmedikleri yeni yerlerde otel açacaklarını söylüyor. Türkiye'de Hendek, Vakfıkebir, Ünye gibi ilçelerle birlikte uluslararası zincirlerin gitmediği Niğde gibi kentlerde koteller açtıklarını belirten Edvvin Broers, "Türkiye'de Wyndham Hotels & Resorts çatısı altındaki markalara sahip otellerin sayısı geçtiğimiz birkaç yıl içinde üçe katlandı. Önümüzdeki dönemde de Türkiye'nin her yerine gidebileceğimizi düşünüyoruz" diyor.

Wyndham Hotels & Resorts'un 2018 yılının ilk çeyreğindeki toplam gelirleri 302 milyon dolar oldu. Şirketin 2017'nin aynı dönemindeki toplam geliri ise 289 milyon dolardı.

pus