Yalova imar planlarıyla yenileniyor!

Yalova imar planlarıyla yenileniyor!1995 yılında şehir olan Yalova’nın Merkez ilçesi, hazırlanan imar planları ile yenileniyor. Türkiye’nin köklü imar planlama ekibi İmpo İmar, Yalova’nın imar planları için sahaya indi. Ekip, ayrıca Kırklareli ilinin Vize ilçesi planlarını da hazırlayacak.


2015 yılının sonlarında Mudurnu ve Aliağa’nın imar planlarını şekillendiren İmpo İmar ekipleri 2016 yılında da hız kesmiyor. Ekipler iki ayrı yerin imar planları için sahaya indi. 20 yılı aşkın süredir Türkiye’nin geleceğine şekil veren imar planlarını hazırlayan İmpo İmar’ın imza atacağı son imar planları arasında, 1995 yılında Bursa’dan ayrılarak şehir olan Yalova’nın Merkez ilçesi de bulunuyor.


İmpo İmar AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Oflaz, Yalova Belediyesi’nin Yalova İli, Merkez ilçesi sınırları içerisinde imar planı ve revizyon hazırlanması işini İmpo İmar ekiplerinin üstlendiğini söyledi. 

Hüseyin Oflaz, yaklaşık 3 bin 300 hektarı ilgilendiren arazi çalışmalarının tamamlandığını belirtirken, imar planları hazırlanırken öncelikle kamu yararının ön planda tutulacağına dikkat çekti.


Hüseyin Oflaz, Yalova Merkez ilçesi imar planları ile ulaşım sorunlarının çözüme kavuşturulması, ilin gelecek 20 yılına yön verilmesi, turizm yatırımlarının yaşama geçirilmesi, bozulan sosyokültürel dokunun onarılmasının amaçlandığını açıkladı.

Vize Kırklareli’nde Yeni Planlar

İmpo İmar ekiplerinin hazırlayacağı planlar arasında Kırklareli ilinin Vize ilçesi planları da bulunuyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İller Bankası A.Ş. ihalesi ile alınan iş çerçevesinde, İmpo İmar şirketi Vize ilçesinin ilave artı revizyon imar planlarını yapacak. Yaklaşık 3 bin 600 hektar alanın 1/5000 Nazım İmar Planı ve 1/1000 Uygulama İmar Planları hazırlanacak. Ekipler, saha tespit çalışmaları için geçen hafta araziye çıktı.


Haber Hürses'te şöyle yer aldı;

1995 yılında şehir olan Yalova'nın Merkez ilçesi, hazırlanan imar planları ile yenileniyor. 2015 yılının sonlarında Mudurnu ve Aliağa'nın imar planlarını şekillendiren İmpo İmar ekipleri 2016 yılında da hız kesmiyor. Ekipler iki ayrı yerin imar planları için sahaya indi. 20 yılı aşkın süredir Türkiye'nin geleceğine şekil veren imar planlarını hazırlayan İmpo İmar'ın imza atacağı son imar planları arasında, 1995 yılında Bursa'dan ayrılarak şehir olan Yalova'nın Merkez ilçesi de bulunuyor.


İmpo İmar AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Oflaz, Yalova Belediyesi'nin Yalova İli, Merkez ilçesi sınırları içerisinde imar planı ve revizyon hazırlanması işini İmpo İmar ekiplerinin üstlendiğini söyledi.


Hüseyin Oflaz, yaklaşık 3 bin 300 hektarı ilgilendiren arazi çalışmalarının tamamlandığını belirtirken, imar planları hazırlanırken öncelikle kamu yararının ön planda tutulacağına dikkat çekti.


HürsesHaber Yeni Akit'te şöyle yer aldı;


İmpo İmar ekipler, imar planlarına 2016 yılında da hız kesmiyor. Ekipler iki ayrı yerin imar planları için sahaya indi. 20 yılı aşkın süredir Türkiye'nin geleceğine şekil veren imar planlarını hazırlayan İmpo İmar'ın imza atacağı son imar planları arasında, 1995 yılında Bursa'dan ayrılarak şehir olan Yalova'nın Merkez ilçesi de bulunuyor.


Yeni AkitHaber Zaman Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...


Bursa'dan ayrılarak 1995'te şehir olan Yalova'nın Merkez ilçesinin imar planı ve revizyon hazırlama işini belediye, İmpo İmar ekiplerine verdi.


İmpo İmar Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Oflaz, imar planları ile Yalova'nın ulaşım sorunlarının çözümü, şehrin gelecek 20 senesine yön verilmesi, turizm yatırımlarının hayata geçirilmesi ve bozulan sosyokültürel dokunun yeniden düzenlenmesinin amaçlandığını söyledi.Zaman
Haber Cumhuriyet Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı....


1995 yılında şehir olan Yalova'nın merkez ilçesi, hazırlanan imar planları ile yenileniyor. 

1995 yılında Bursa'dan ayrılarak şehir olan Yalova İli, Merkez ilçesi sınırları içerisinde imar planı hazırlanma çalışmalarına başlandı. Yalova Belediyesi; Yalova ili Merkez ilçesi sınırları içerisinde imar planı ve revizyon hazırlanması işini İmpo İmar ekiplerinin üstlendiğini söyledi. 
İmpo İmar AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Oflaz, 3 bin 300 hektarı ilgilendiren arazi çalışmalarının tamamlandığını belirtirken, imar planları hazırlanırken öncelikle kamu yararının ön planda tutulacağına dikkat çekti. 

Oflaz, Yalova Merkez ilçesi imar planları ile ulaşım sorunlarının çözüme kavuşturulması, ilin gelecek 20 yılma yön verilmesi, turizm yatırımlarının yaşama geçirilmesi, bozulan sosyo-kültürel dokunun onarılmasının amaçlandığını açıkladı. 


Cumhuriyet


Haber Yeni Yüzyıl Gazetesi'nde şöyle yer aldı;


 Yalova 'nın merkez ilçesi, impo İmar'ın hazırlayacağı imar planları ile yenileniyor. İmpo İmar A.Ş. 
Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Oflaz, Yalova Belediyesi'nin imar planı ve revizyon hazırlanması işini üstlendiklerini açıkladı. Oflaz, Yalova'da yaklaşık 3 bin 300 hektarı ilgilendiren arazi çalışmalarının tamamlandığını belirtirken, imar planları hazırlanırken öncelikle kamu yararının ön planda tutulacağına dikkat çekti. İmpo İmar ekibi, ayrıca Kırklareli ilinin Vize ilçesi imar planlarını da hazırlayacak. 

Yeni Yüzyıl 


Haber Sabah'ta şu şekilde yer aldı;


İmpo İmar ekipleri 2016 yılında da hız kesmiyor. Ekipler iki ayrı yerin imar planları için sahaya indi. İmpo İmar Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Oflaz, Yalova'nın imar planı ve revizyon hazırlanması işini İmpo İmar ekiplerinin üstlendiğini söyledi. Oflaz, yaklaşık 3 bin 300 hektarı ilgilendiren arazi çalışmalarının tamamlandığını belirtti. İmar planları hazırlanırken öncelikle kamu yararının ön planda tutulacağına dikkat çeken Oflaz, imar planları ile ulaşım sorunlarının çözüme kavuşturulmasının amaçlandığını açıkladı. 


Sabah