Yapılandırılan vergi taksitinde son gün Pazartesi!

Yapılandırılan vergi taksitinde son gün Pazartesi! Yapılandırılan vergi taksitinde son gün Pazartesi!

1 Ekim 2018 tarihinde sona ermesi beklenen vergi yapılandırma taksit ödeme günü uzatılmıştı. 15 gün uzatılan vergi taksiti ödeme süresinde sona yaklaşılıyor..

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Yapılandırılan vergi taksitinde ödeme süresi Pazartesi günü sona eriyor. Bilindiği üzere 1 Ekim 2018 tarihinde sona ermesi beklenen vergi yapılandırma taksit ödeme günü uzatılmıştı.

Cumhurbaşkanlığı'nın 11/5/2018 Tarihli ve 7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Kapsamındaki Bazı İlk Taksit Ödeme Sürelerinin Uzatılmasına Dair Karar, 2 Ekim 2018 tarihinde Resmi Gazete'de yer aldı.

Karar kapsamında 7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun kapsamında 1 Ekim 2018 tarihine kadar ödenmesi gereken ilk taksit ödeme süresi 15 Ekim 2018 tarihine (bu tarih dahil) kadar uzatıldı.

Buna göre yapılanırılan vergi taksitinde ödeme süresi 2 gün sonra sona eriyor. Yapılandırılan vergi borçlarının ilk taksit ödemesi 15 Ekim 2018 günü akşamına kadar yapılabiliyor.

Mükellefler ödemelerini 15 Ekim 2018 günü mesai bitimine kadar borcun bulunduğu kurumun veznelerinden yapılabilecek.

Ödemeler, interaktif vergi dairesi uygulamasından, başkanlığın resmi internet sayfası "www.gib.gov.tr"de yer alan "Borç Sorgulama ve Ödeme" bölümünden anlaşmalı bankaların banka kartı/kredi kartı, banka hesabından havale yöntemi ve yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlarıyla, anlaşmalı banka şubelerinden, PTT işyerlerinden ve vergi dairelerinden de yapılabiliyor.


5 soruda emlak vergisi borcu yapılandırma 2018!


Işıl Seren KESKİN/Emlakkulisi.com

 

pus