20 / 08 / 2022

Yasaklar ne zaman bitiyor?  İçişleri Bakanlığı'ndan bu hafta sonu için son dakika açıklaması!

Yasaklar ne zaman bitiyor?  İçişleri Bakanlığı'ndan bu hafta sonu için son dakika açıklaması!

İçişleri Bakanlığı'ndan hafta içi ve hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı hakkında açıklama yapıldı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri duyurulurken marketlerin, bakkalların, kasapların ve manavların çalışma saatleri de vatandaşlar ile paylaşıldı...Koronavirüs tedbirleri kapsamında yurt genelinde uygulanan sokağa çıkma yasağı kısıtlaması devam ediyor. Hafta içi akşam saatlerinden sabaha kadar uygulanan kısıtlama, hafta sonu ise 56 saat kesintisiz olarak gerçekleştiriliyor. 

YASAKLAR NE ZAMAN KALKACAK?

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; vaka sayısındaki ciddi düşüş ve aşılama çalışmalarının ardından, 'Yasaklar ne zaman bitiyor?' sorusunun yanıtı vatandaşların gündemindeki yerini koruyor.  Ankara  kulislerinde konuşulanlara göre, ciddi bir oranda düşen vaka sayısının ardından koronavirüs yasakları da gevşetilecek. Muhtemel normalleşme takvimi gün yüzüne çıkarken vaka sayısında ciddi bir patlama yaşanmadığı takdirde önümüzdeki haftalarda gerçekleşecek olan Kabine Toplantısı'nın ardından Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından alınan kararlar kamuoyu ile paylaşılacak. Bununla beraber, şu an için yasakların kalktığı iddialarının bir doğruluk payı bulunmuyor.

 Yasaklar ne zaman bitiyor?  İçişleri Bakanlığı ndan bu hafta sonu için son dakika açıklaması!

27-28 ŞUBAT BU HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI VE SAATLERİ KAÇTA BAŞLIYOR?

İçişleri Bakanlığı'ndan hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı kısıtlaması hakkında son dakika açıklaması yapıldı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, sokağa çıkma yasağı saatleri duyuruldu. İçişleri Bakanlığı'nın açıklamasının devamında, hafta sonu açık olan yerler hakkında da bilgi verildi.

HAFTA İÇİ VE HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ!

İçişleri Bakanlığı'nın valiliklere gönderdiği son Sokağa Çıkma Kısıtlamaları konulu genelge kapsamında, yeni bir karar alınıncaya kadar hafta içi saat 21.00-05.00, hafta sonu cuma 21.00'den pazartesi 05.00'e kadar sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı biliniyor.

 Yasaklar ne zaman bitiyor?  İçişleri Bakanlığı ndan bu hafta sonu için son dakika açıklaması!

YASAKLAR NE ZAMAN KALKACAK? İŞTE ADIM ADIM NORMALLEŞME PLANI

- Koronavirüs salgının seyrine bağlı olarak, kuralların değiştirilmesine ilişkin seçenekler tartışılıyor.

- Öncelikli olarak sokağa çıkma yasağına ilişkin saatlerin daraltılabileceği konuşuluyor. Cumartesi-pazar günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarının gündüz için kaldırılması da yeni planlamada söz konusu olabilecek.

- Hafta içi kısıtlamalarının saatlerinin de 21.00'den 23.00'e çekilebileceği belirtiliyor.

- Bir süre sonra Sağlık Bakanlığı hastanelerinde, normal hasta kabul edilebileceği, ertelenen ameliyatlar ve tedavilere de yeniden başlanabileceği ifade ediliyor.

HES KODU DÜZENLEMESİ

- Mart ayından itibaren okulların ikinci yarı yılında yüzyüze eğitime geçmesi de tartışılan konular arasında.

- Lokanta ve kafelerin belli kurallarla açılabileceği, buralara HES koduyla girilmesine ilişkin yeni düzenlemeler yapılabileceği öne sürülüyor.

Milyonlar dikkat! Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı?Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.