05 / 07 / 2022

Yatırımcılara sosyal medya şoku Yasak geldi!

Yatırımcılara sosyal medya şoku Yasak geldi!

Sermaye Piyasası Kurulu’nun aldığı kararla Twitter ve Telegram üzerinden yatırımcıların kararlarını etkilemek ve menfaat temin etmek amacıyla yanıltıcı nitelikte paylaşımlarda bulunulduğu iddia edilen 17 kişiye işlem yasağı getirildi.Sermaye Piyasası Kurulu (SPK),  bülteninde yer alan bilgilere göre Kurul, sosyal medya üzerinden LIDFA payının fiyatı ile ilgili olarak yatırımcıların kararlarını etkilemek ve bu suretle menfaat temin etmek amacıyla yanıltıcı nitelikte paylaşım yapıldığını belirledi.

Bunun üzerine Kurul, söz konusu paylaşımlarla ilgisi olduğu tespit edilen, 17 yatırımcıya 30 Mayıs 2022 tarihli işlemlerden başlamak üzere borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verdi.
 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.