31 / 03 / 2023

Yenitepe Kadıköy'ün afişine sosyal medyadan tepki!

Yenitepe Kadıköy'ün afişine sosyal medyadan tepki!

AVM'lerde, Araplara yönelik vatandaşlık pazarlaması, Arapça tanıtım afişleriyle devam ediyor. Arapça ve İngilizce olarak hazırlanan afişte, "Yenitepe Kadıköy'e yatırım yapın, Türk vatandaşlığını alın" ifadeleri tepkilere neden oldu.AVM'lerde Araplar için vatandaşlık pazarlanıyor ve Arapça tanıtım afişleriyle devam ediyor.

Oda TV'de yer alan habere göre; Arapların, Türk vatandaşlığı alması için 250 bin dolarlık konut alımı yeterli oluyor. İstanbul Kadıköy'de bir alışveriş merkezinde bulunan Arapça tanıtım afişlerinde Araplara yönelik tanıtım görselleri tepkilere neden oldu. 

AVM'de yer alan ve Arapça ve İngilizce olarak hazırlanan afişte, "Yenitepe Kadıköy'e yatırım yapın, Türk vatandaşlığını alın" ifadeleri kullanıldı. Afiş sosyal medyada yoğun tepki çekti.

Gayrimenkul alındığında yabancılara vatandaşlık verilmesi geçtiğimiz günlerde TBBM'ye verilen soru önergesiyle taşınmıştı.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, konuyla ilgili “Meclis’e verdiği soru önergesinde Türk vatandaşlığı promosyon olarak mı pazarlanıyor” ifadelerini kullandı.

Gayrimenkul alımında Türk vatandaşlığı verilmesi sosyal medyada yeniden gündeme taşındı.
 
Geri Dön