Yeşilköy'e oditoryum geliyor

Yeşilköy'e oditoryum geliyorMNG Holding, WOW Hotels&Convention Center'ın yanındaki araziye oditoryum inşa edecek. Yeni oditoryumun İstanbul'un simgelerinden biri olması planlanıyor.


GEÇEN yıl Yeşilköy'de İstanbul Dünya Ticaret Merkezi'e ait arazide inşa edilerek hizmete giren 4 ve 5 yıldızlı iki WOW Hotel ile kongre ve toplantı merkezi WOW Convention Center'e bir de oditoryum ekleniyor. MNG Holding'in tarafından inşa edilerek işletilen tesisin yanındaki boş arazide yapılacak olan oditoryumun bin 500 kişilik olması planlanıyor. MNG Holding tarafından inşaatına yakın zamanda başlanacak olan oditoryumun gelecek eylül ayında da hizmete girmesi planlanıyor.


ÜÇÜNCÜ ODİTORYUM


ODİTORYUMUN büyük organizasyonlarda kullanılması amaçlanıyor. Böylece İstanbul, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı ile Maslak'taki TİM'den sonra üçüncü oditoryuma kavuşacak. WOW yetkilileri, oditoryum bünyesinde 12 toplantı salonu da bulunacağını belirterek, şu bilgileri verdi: `Oditoryumun önünde ayrıca bin 500 kişilik de çadır kurma alanı yer alacak. Mimarisi çok farklı konseptte olacak. Mimarisiyle İstanbul'un simgelerinden biri haline getirilmesi hedefleniyor. Aynı alan içinde yer alan WOW'un 4 ve 5 yıldızlı oteliyle birlikte WOW Convention Center da eklendiğinde, oditoryum inşaatı bittiğinde tüm kompleks aynı anda yaklaşık 7 bin kişiye hizmet verebilecek.'


5 YILDIZLI OTEL DE VAR


SÖZ konusu yerde iki otel ve bir kongre merkezinden oluşan turizm komleksi geçen yıl hizmete girmişti. Kompleks bünyesinde 5 yıldızlı, 15 katlı, 560 yataklı WOW İstanbul Hotel; 4 yıldızlı, 17 katlı 720 yataklı WOW Airport Hotel ve 3 bin kişilik Convertion Center bulunuyor.


BELMA TOPRAK/STAR