07 / 10 / 2022

Yıldırım kentsel dönüşüm master planı onaylandı!

Yıldırım kentsel dönüşüm master planı onaylandı!

Bursa Yıldırım için tarihi Yıldırım'ı geleceğin şehri yapma yolunda hayati önem taşıyan " Kentsel Dönüşüm Projesi Master Planı ", Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı.Dünyaya modem şehirciliği öğreten Osmanlı torunları olarak Yıldırımada uzun soluklu bir atılım gerçekleştirmek için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Edebali, "30 Mart seçimleri sonrasında bizlere görev veren Yıldınmlı hemşehrilerimizin güvenini boşa çıkarmadık. Yeni Yıldırıman, Türkiye için de rol model olacağına inanıyorum" diye konuştu. 


Yıldırım'ı tarihi geçmişinden aldığı güçle geleceğe hazırlayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen ile Yıldırım Kentsel Dönüşüm Projesi Master Planı protokolünü imzaladı. Yıldırım'da artık değişim zamanı geldiğini söyleyen Başkan Edebali, şehrin değişimi konusunda Yıldırımlıların desteği ile hızla ilerlediklerini söyledi. 


ÇALIŞMALAR HIZLA GELİŞTİ 


Edebali, "Çalışmalarımızı hemşerilerimizin taleplerini göz önünde bulundurarak hızla geliştirdik. Her fırsatta başta Çevre ve Şehircilik Bakanımız İdris Güllüce olmak üzere Bakanlığımızın her birimiyle çalışmalarımıza yön veriyoruz. Bizlerden ilgi ve desteğini esirgemeyen Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Vedad Gürgen,yoğunluğuna rağmen Yıldırım'a gelerek 2 gün boyunca yol haritamızı yerinde inceledi. Kendisine teşekkürlerimi sunuyorum" dedi. 

DETAYLI BİLGİ ALDI Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen ise, Belediye Başkanı Edebali'nin konuğu olarak geldiği Bursa'da 'Yeni Yıldırım Vizyonu'nu yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında bilgi alan Genel Müdür Gürgen, daha sonra Yıldırım Belediyesi Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi'ne geçerek Master Plan hakkında teferruatlı bilgi aldı. 


BAKANLIKTAN TAM DESTEK 


Gürgen, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, kentsel dönüşüm konusuna büyük önem veriyor. Bu anlamda da Yıldırım Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edebali'nin hayata geçirmeyi planladığı proje kentsel dönüşümün yalnızca fiziki yönünü kapsamıyor. Başkanımız kentsel dönüşüm konusunu bütün detayları ile ele aldı. Bakanlık olarak projeye tam destek veriyoruz" dedi. 


Bursa Hakimiyet
Geri Dön