Yıldırım Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi tamamlandı!

Yıldırım Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi tamamlandı! Yıldırım Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi tamamlandı!

İlçedeki çalışmalarına hız kesmeden devam eden Yıldırım Belediyesi, Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi'nin inşaatını tamamladı.

 

Yıldırım Belediyesi’nin vizyon projesi olan, elde ettiği başarılarla dünya spor tarihine geçerek ülkenin gururu olan ve geçtiğimiz sene hayatını kaybeden Naim Süleymanoğlu’nun isminin yaşatılacağı Türkiye’nin en büyük spor kompleksi Yıldırım’da açılacak. Yıldırım Belediyesi'nde yer alan habere göre, kaba inşaatı tamamlanan, çevre düzenlemesi, altyapı ve teknik çalışmaları ise bitme noktasına gelen dev spor kompleksi Yıldırım’ın dünyaya açılan kapısı olacak. Yiğitler Mahallesi’nde  Ankara  Yolu'na cepheli bölgede, 7 bin 919 metrekare bina taban alanı, 22 bin 515’i inşaat alanı olmak üzere, 34 bin metrekarelik alanda hayata geçirilen tesis, tamamlandığında ‘Türkiye’nin en büyük spor kompleksi’ olma ünvanına sahip olacak. Tesisin içerisinde 2 bin 500 seyirci kapasiteli çok amaçlı spor salonunun yanı sıra, yarı olimpik yüzme havuzu, jimlastik salonu, bireysel oyun salonları, fitness merkezi, hamam-sauna, squash salonu, toplantı salonu, ofisler, yayın odası, basın birimi, kafeterya, gençlik merkezi, zeka oyunları işliği, bilgisayar işliği, müzik işliği, plastik sanatlar işliği, folklor-resim işliği ve fotoğraf odası yer alacak.

‘YILDIRIMA ÇOK YAKIŞACAK’

Yıldırım’a artı değer katacak olan spor kompleksini ilçeye kazandırmanın heyecanını yaşadıklarını dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım’ın değeri her geçen gün artıyor. Bu değişime ve gelişime katkı sağlayacak spor kompleksimizin inşaat çalışmaları tamamlandı. Merkezimiz ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacak. Yıldırımlı çocukların ve gençlerin, milli maçlarla beraber uluslararası şampiyonalara ev sahipliği yapabilecek bu tesiste sporla ilgilenecek olmaları, bizleri geleceğin şampiyonlarının buradan çıkacağı hususunda umutlandırıyor. 250 bin genç nüfusu içerisinde barındıran şehrimizde evlatlarımızı sağlıklı bireyler olarak yetiştirebilmemiz için büyük fiziki mekanlara ihtiyacımız vardı. Yalnızca Yıldırımlı değil, Bursa’daki tüm çocuklarımız ve gençlerimize doğrudan hitap eden Türkiye’nin en büyük spor kompleksini Yıldırım’a kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu. Tesisin tamamlandığında spor merkezi olmanın yanında bir gençlik merkezi olarak ta hizmet vereceğini dile getiren Başkan Edebali, “Kompleksimiz hizmete girdiğinde evlatlarımızı madde bağımlılığından ve diğer tüm zararlı alışkanlıklardan koruyacak ve onların tam donanımlı nesiller olarak yetişmelerine imkan tanıyacak” şeklinde konuştu.