Yurtdışı müteahhitlik hizmetleri ivme kazanacak!

Yurtdışı müteahhitlik hizmetleri ivme kazanacak! Yurtdışı müteahhitlik hizmetleri ivme kazanacak!

Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu, yeni Ticaret Bakanı Pekcan’ı ziyaret etti. 

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

TMB Başkanı Mithat Yenigün, Pekcan’ın iş dünyasını yakından bilen bir isim olduğunu dile getirerek, “Yurtdışı müteahhitlik hizmetlerinin ivme kazanması, Türk işgücü istihdamının artırılması için tüm çalışmalarda üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi.

Ziyarette Bakan Pekcan ile yurtdışı müteahhitlik hizmetlerine dair güncel gelişmeler ve son veriler üzerine görüş alışverişinde bulunuldu. Türk müteahhitlik sektörünün gelişimi için Bakan Pekcan ile bilgi alışverişinde bulunduklarını dile getiren Yenigün, “Küresel ekonomi ve inşaat sektörü zor bir dönemden geçiyor. Ziyaretimizde yurtdışı müteahhitlik hizmetlerinin sorunlarını aktararak, zorlaşan rekabet ortamında Pazar payımızı artırabilmek için görüş ve önerilerimizi sunduk. Yurtdışı müteahhitlik hizmetleri için çok önemli bir konuma sahip olan Eximbank’ın bugüne kadar vermiş olduğu destek için teşekkür ederek olanaklarının arttırılmasını talep ettik. İş dünyası olarak Sayın Pekcan’ın bu dönemde reel sektör tarafından en çok ihtiyaç duyulan iş süreçlerinin hızlandırılması ve ekonomide güven ortamının oluşturulması noktasında büyük katkılarda bulunacağından hiç şüphe duymuyoruz. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyoruz” diye açıklama yaptı. 

TMB Başkanı Mithat Yenigün, Pekcan’ın reel sektörü ve ticareti yakından bilen kıymetli bir iş insanı olduğunu vurgulayarak, “Türkiye’nin en önemli yapısal sorunlarından cari açığı çözecek olan ihracatımızın artırılmasıdır. Bu açıdan çok önemli bir görev üstlenmiş olan Sayın Bakanımızın yanındayız ve yurtdışı müteahhitlik hizmetlerinin ivme kazanması, Türk işgücü istihdamının artırılması için yapılacak tüm çalışmalarda da üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi. 

pus