Yusuf Ziya Günaydın: Isparta'da yaşanabilirlikte birinciliği hedefliyoruz!

Yusuf Ziya Günaydın: Isparta'da yaşanabilirlikte birinciliği hedefliyoruz! Yusuf Ziya Günaydın: Isparta'da yaşanabilirlikte birinciliği hedefliyoruz!

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ''Türkiye Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılına denk gelen 2023'e doğru ilerlerken yerel yönetimlerin önemi ve katkısı azımsanmayacak kadar büyük olacaktır'' dedi.
Türkiye Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılına denk gelen 2023'e doğru ilerlerken ye rel yönetimlerin önemi ve katkısı azımsanmayacak kadar büyük olacaktır. Çünkü yerel idarelerin başını oluşturan belediyeler, yerel kalkınmanın en önemli teminatı ve destekçisidir. İsparta Belediyesi de Isparta'nın yerel kalkınma motorudur. Belediyemiz, Isparta'nın kalkınması, gelişmesi, güzelleşmesi ve dünyaya açılması noktasında projeler üretmekte ve bu projeleri kararttıkla uygulamaktadır.


Yaşanabilirlik  sıralamasında ilk 5 kent arasında yer alan Isparta, birinciliği hak etmektedir. Isparta Belediyesi, 2023de yaşanabilirlikte kinciliği hedefleyen Isparta için çok önemli projeler geliştirmiş ve uygulamaktadır. 1999-2004 arası ve 2009dan itibaren de Isparta Belediye Başkanlığı yapan birisi olarak bu hedefe gidecek en doğru yolu altyapıda gördük. Şehrimizin tüm sokak ve caddelerinin altyapı sistemlerini yenilemek, yıllarca kalacak dayanıklı asfaltı dökmek için önce altyapımızı hazırladık. Makine parkımızı yeniledik, bölgenin en güçlü araç filosunu oluşturduk. Doğalgaz-la çalışabilen çevreci asfalt fabrikası kurarak Belediyeyi altyapı - asfalt çalışmalarında kendi işini kendi imkanlanyla yapabilecek bir güce kavuşturduk. Yağmur suları altında kalan kentleri televizyonlardan izliyoruz. İsyan eden vatandaşların isyanlarını üzülerek dinliyoruz.


İşte Isparta, bu görüntülerin asla görülemeyeceği bir kent haline gelmiştir.


AĞAÇLANDIRMADA REKOR KIRDIK

Yaşanabilir, temiz, çevreci ve düzenli şehirleşme yatırımdan, turizme, eğitimden sağlığa kadar her alanda cazibe yaratacaktır. İsparta Belediyesi 850 bin ağaç dikerek Türkiye rekoruna kırmıştır. Yeşil İsparta imajı tüm Türkiye’ye ulaşmıştır. Böylesine doğa ile bütünleşen bir kente yatırımcı da geliyor, yerli ve yabancı turist de gelir düşüncesindeyiz.


İsparta Belediyesi, bir taraftan şehirleşme adına ihtiyaçları tamamlarken diğer taraftan da ekonomiye yö-

nelik yatırımlara da imza atmaktadır. İsparta'nın beyaz altını olarak kabul edilen pomza madeninin İsparta Belediyesinin ruhsatlı malı olması bu alanda büyük yatırımlar yapılmasına imkan tanımaktadır.


Belediyemiz, pomza madenine dayalı sanayi alanında devasa yatıranlar gerçekleştirmiş, fabrikalar zinciri kurmuştur. Pomza-dan imal edilen bimsblok, yalıtım malzemesi ve yapı kimyasallan yurtiçi ve yurt-dışmda talep görmektedir.


GÖKKUBBE PROJESİ

Belediyemizin Işıkkent Mahallesinde inşasına devam ettiği Gökkubbe Projesi, şehrimizin fuar ve kongre merkezi olmasına vesile olacaktır. 23 bin m2'lik alanda inşa edilen Gökkubbe, İsparta’nın uluslararası fuarlara ve etkinliklere ev sahipliği yapmasına imkan tanıyacaktır. İsparta Belediyesinin İsparta'yı geliştirici, güzelleştirici ve kalkınmasını sağlayacak projeleri 2014-2019 döneminde tek tek hayata geçirilecek ve İsparta Dünyanın dikkatini çekecektir.


81 İlin Karnesi Dergisi