Ziraat Bankası konut kredisi erteleme!

Ziraat Bankası konut kredisi erteleme! Ziraat Bankası konut kredisi erteleme!

Ziraat Bankası konut kredisi erteleme için tüketiciye büyük kolaylık sağladı. Banka erteleme faizin kredinin geri kalanına bölerek müşterilerine kolay ödeme planları sunacak.Ziraat Bankası coronavirusün ekonomiye oluşturduğu risklerin azaltılması ve mal yapısı bozulan bireysel yada tüzel müşterilerin en az hasarla sürec atlatabilmesi için kamu bankaları ile beraber destek paketi açıkladı.

Banka bu kapsamda en çok etkilenen sektörlere 12 aya kadar ve bireysel müşterileri için de altı aya kadar kredilerinde faizsiz anapara ödemesiz şekilde erteleme yapacağını bildirdi. Ayrıca ek finansman ihtiyacı olan tüketiciler için de finansman kanallarını açık tutacağını belirtti.

Kredipazarı'nda yer alan habere göre; banka 31 Mart itibariyle ödemelerinde güçlük yaşayan müşterilerin bildirimde bulunması halinde altı aya kadar kredi taksitlerini erteliyor. Banka talep edilmesi halinde ertelemenin yanında konut kredisi için azami 180 ay ihtiyaç kredisi için ise 60 aya kadar yeniden kredi yapılandırma fırsatı sunuyor.

Ziraat Bankası müşterilerinin ödemelerini kolaylaştıracak önemli bir karar daha aldı. Banka kredi erteleme faizin kred vadesinin tamamına yayarak müşterilerine daha kolay ödeme fırsatları sunuyor.

Söz konusu işlem şu an için sadece Ziraat Bankası şubelerinden gerçekleştiriyor. Son dönemde coronaviruse karşı alınan tedbirler dahilinde bankaların çalışma saatlerinde değişikliğe gelse de Ziraat Bankası sabah 09.00 akşam ise 17.00 saatler arasında çalışmaya devam ediyor.

Ziraat Bankası müşterilerinin şubede bekleme sürelerini azaltmak için yeni bir sistem geliştirdi. Bankadan kredi erteleme isteyen müşteriler öncelikle kredi ertelemek için bankaya SMS atarak işlem başlatıp onay mesajı geldikten sonra işlemler şubeden tamamlamak için gidebiliyor. Böylelikle şubedeki bekleme süresi kısalıyor.

Ziraat Bankası tüketicinin anapara ve faiz ödemelerini ertelemek için kalan kredi borcuna bağlı olarak ek br erteleme faiz uyguluyor. Bu faiz kabul eden tüketicinin ertelemeden yararlanmak için bir de kredi sicilinin temiz olması gerekiyor.