Ziraat Bankası konut kredisi erteleme nasıl yapılır?

Ziraat Bankası konut kredisi erteleme nasıl yapılır? Ziraat Bankası konut kredisi erteleme nasıl yapılır?

Ziraat Bankası konut kredisi erteleme nasıl yapılır? Ziraat konut kredisi erteleme faizi ne kadar? Kredi ertelendiğinde geri ödemeleri nasıl planlanıyor?Ziraat Bankası coronavirusün ekonomiye oluşturduğu risklerin azaltılması ve mali yapısı bozulan bireysel yada tüzel müşterilerin en az hasarla sürec atlatabilmesi için kamu bankaları ile beraber destek paket açıkladı.

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; banka bu kapsamda en çok etklenen sektörlere 12 aya kadar ve bireysel müşterileri için de altı aya kadar kredilerinde faizsiz anapara ödemesiz şekilde erteleme yapacağını bildirdi. Ayrıca ek finansman ihtiyacı olan tüketiciler için de finansman kanallarını açık tutacağını belirtti.

Banka 31 Mart itibariyle ödemelerinde güçlük yaşayan müşterilerin bildirimde bulunması halinde altı aya kadar kredi taksitlerini erteliyor. Banka talep edilmesi halinde ertelemenin yanında konut kredisi için azami 180 aya, ihtiyaç kredisi için ise 60 aya kadar yeniden kredi yapılandırma fırsatı sunuyor.

Ziraat Bankası müşterilerinin ödemelern kolaylaştıracak öneml bir karar daha aldı. Banka kredi erteleme faiz kredi vadesinin tamamına yayarak müşterilerine daha kolay ödeme fırsatları sunuyor.

Söz konusu işlem şu an için sadece Ziraat Bankası şubelerinden gerçekleştiriyor. Son dönemde coronavirüse karşı alınan tedbirler dahilinde bankaların çalışma saatlerinde değişikliğe gidilse de Ziraat Bankası sabah 09.00 akşam ise 17.00 saatler arasında çalışmaya devam ediyor

Ziraat Bankası müşterilerinin şubede bekleme sürelerini azaltmak için yeni bir sistem geliştirdi. Bankadan kredi ertelemek isteyen müşterileri öncelikle kredi ertelemek için bankaya SMS atarak işlem başlatıp onay mesajı geldikten sonra işlemlerin şubeden tamamlamak için gidebiliyor. Böylelikle şubedeki bekleme süresi kısalıyor.

Ziraat Bankası tüketicinin anapara ve faiz ödemelerinini ertelemek için kalan kredi borcuna bağlı olarak ek bir erteleme faiz uyguluyor. Bu faiz kabul eden tüketicinin ertelemeden yararlanmak için bir de kredi sicilinin temiz olması gerekiyor.

Ziraat Konut Kredisi Erteleme Hesaplama

Ziraat Bankası'ndan yüzde 0.79 faizle 100.000 TL tutarda 5 yıl vadeli borcu olan tüketici konut kredisi erteleme yaptığında altı ay sonra aylık 1.950 TL, toplamda se 128.700 TL geri ödeme yapacak.