Garanti BBVA konut kredisi erteleme nasıl yapılır?

Garanti BBVA konut kredisi erteleme nasıl yapılır? Garanti BBVA konut kredisi erteleme nasıl yapılır?

Garanti BBVA kredi erteleme faizleri ne kadar? Garanti Bankası'ndan konut kredisi erteleme nasıl yapılır?Garanti BBVA da coronavirüse karşı ekonomiye destek paketine katılan bankalardan bir oldu. Banka müşterilerin ihtiyacına göre, kredi anapara, faiz ve taksit ödemelerini, herhangi bir ek koşul aranmaksızın, 30 Haziran 2020 tarihine kadar erteleme imkanı sunduğunu bildirdi.

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; banka kredi erteleme işlemine 30 Mart Pazartesi itibariyle başladı. Banka salgına karşı alınan önlemler kapsamında şubelerinin çalışma saatleri 12.00 - 17.00 arasına çekti. Banka erteleme işlemini şubeler arayarakta yapabilme imkanı sunuyor

Garanti BBVA bireysel ve şahıs firması sahibi müşterileri için ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi faiz oranları değişmeden 3 aya kadar taksit erteleme, 6 aya kadar vade uzatma ve Avans Hesap ekstreleri için 3 aya kadar erteleme işlemlerini yapıyor.

Aynı zamanda kredi kartı borçları önde erteleme sağlayan banka aylık yüzde 1.4 faiz oranı ile üç aya kadar kredi erteleme sağlıyor.

Garanti Konut Kredisi Erteleme Hesaplama

Garanti BBVA’dan güncel faizlerle 100.000 TL konut kredisi borcu olan tüketici 5 yıl vadeli borcunu ertelediğinde Temmuz ayında konut kredisine yaklaşık 2.150 TL taksitlerle devam edecek. Toplam da krediye yapılan faiz ödemesi ise 36.000 TL olacak.