Ziraat Bankası kredi faiz oranları ne kadar oldu?

Ziraat Bankası kredi faiz oranları ne kadar oldu? Ziraat Bankası kredi faiz oranları ne kadar oldu?

Ziraat Bankası kredi faiz oranları yükseldi. Bankanın güncel ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu?Ziraat tüketici kredisi türündeki taşıt kredisi,ihtiyaç kredisi ve konut kredisi için en uygun konut kredisi faiz oranlarını kullanırken faiz artışına gitti. Banka yükseliş gerçekleşmeden önce konut kredisi için yüzde 1.45, ihtiyaç kredisi için yüzde 1.75 ve taşıt kredisi için yüzde 1.71 faiz oranı ile kredi kullandırımı yapıyordu.

Ziraat Bankası konut kredisi için 10 puan, ihtiyaç kredisi için 15 puan artış uygulayarak konut kredisi faizlerini yüzde 1.55, ihtiyaç kredisi faiz oranlarını ise yüzde 1.9 seviyesine çıkardı. Banka taşıt kredisi faiz oranlarında değişikliğe gitmeyerek faiz oranlarını yüzde 1.71'de sabit tuttu.

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; Ziraat Bankası’nın güncellenen faiz oranları ile örnek kredi hesaplama yapıldığında ödemeler şu şekilde gerçekleşiyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası’ndan 150.000 TL tutarda 10 yıl vadeli konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksitleri 2.761 TL olurken toplam geri ödeme miktarı 331.300 TL’ ye denk geliyor.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası’ndan ihtiyaç kredisi kapsamında 30.000 TL tutarda 5 yıl vadeli kredi hesaplama yapıldığında aylık ödemeler 842 TL, toplam ödeme miktarı ise yaklaşık 50.500 TL oluyor.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası’ndan kaskosu banka tarafından yapılmış 50.000 TL tutarda 4 yıl vadeli taşıt kredi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksitleri yaklaşık 1.535 TL vade sonunda ödenen toplam miktarı ise 73.700 TL oluyor.