Ziraat Bankası'ndan 0.79 faizli konut kredisi!

Ziraat Bankası'ndan 0.79 faizli konut kredisi! Ziraat Bankası'ndan 0.79 faizli konut kredisi!

Ziraat Bankası Ekonomik İstikrar Kapsamı tedbirleri kapsamında 0.79 faiz oranı ile ihtiyaç ve konut kredisi kullandırıyor. Ziraat Bankası 0.79 faizli kredi koşulları ve detayları neler?Küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de etkileyen coronavirus Covid-19 salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirmek için “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirler doğrultusunda Ziraat Bankası aylık 0.79 faiz oranı ile hem ihtiyaç ve konut kredisi kullandırıyor.

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; banka hane halkı gelir aylık 5 bin TL ve altında olan bireysel müşterileri finansal açıdan desteklemek için yani diğer kamu bankaları ile beraber 10 bin TL’ye kadar Kredi Garanti Fonu destekli kredi sağlıyor. Kredi 36 ay vadeye kadar sunulurken 6 aylık dönem ödemesiz 30 aylık vade dönemi ise ödemeli dönem olarak uygulanıyor. Kredi aylık yüzde 0.79 faizle kullandırılıyor.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası kampanyalı Kredi Garanti Fonu destekli kredi için yüzde 0.79 faiz oranı ile 10 bin TL tutarda 36 ay vadeli ve 6 ay ödemesiz şekilde kredi hesaplama yapıldığında krednin aylık taksitler 376 TL, toplam geri ödemesi ise 11 bin 280 TL oluyor.

Ziraat Bankası ayrıca VakıfBank, HalkBank ve kamu katılım bankaları le beraber konut almak isteyen tüketicilere 0.79’dan başlayan faizlerle kredi sunuyor. Banka ilk kez satışa sunulan sıfır konutlar için yıllık yüzde 11 maliyetli aylık ise 0.79 faizle 15 yıl vadeye kadar konut kredisi sunuyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Bankadan 150 bin TL turarda 5 yıl vadeli konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde kredinin aylık ödemeleri 3 bin 150 TL oluyor. Krednin masraflar hariç toplam anapara ve faiz geri ödemesi de 189 bin TL’ye karşılık geliyor.