20 / 08 / 2022

Zonguldak'ta eski asfalt tesisi ve şantiye binası su altında kaldı!

Zonguldak'ta eski asfalt tesisi ve şantiye binası su altında kaldı!

Zonguldak'ta eski asfalt tesisi ve şantiye binası su altında kaldı. İddiaya göre çevreye dökülen hafriyatın su giderlerini tıkaması sonucu biriken sular, eski asfalt şantiyesi, tünel inşaatı şantiye binası ve futbol sahasını tamamen kapladı.
Su giderinin tıkandığı belirtilen mahallede kar ve yağmur sularının etkisiyle giderek yükselen sular evleri tehdit etmeye başladı. Bağlık Mahallesi Harika Sokak üzerinde Zonguldak Belediyesi eski asfalt şantiyesi olarak bilinen alan, giderin tıkanması nedeniyle su altında kaldı. 


İddiaya göre çevreye dökülen hafriyatın su giderlerini tıkaması sonucu biriken sular, eski asfalt şantiyesi, tünel inşaatı şantiye binası ve futbol sahasını tamamen kapladı. 


Giderek yükselen su, çevredeki bazı evlerin önüne kadar yükseldi. Su giderindeki mazgalların açılmasını isteyen mahalle sakinlerinden Ramazan Yıldız (56), "Bizim her kış yağmurda ve karda bu tür sıkıntımız oluyordu. Ama su giderlerinden su boşalıyordu. Şu anda tünel çalışması yapılırken dökülen hafriyatlar su giderlerini tıkadı. Giderler tıkanınca kar ve yağmur suyunda yığılma yaptı. 

Arkadaşımızın burada bulunduğu ev de tehlike altında. Bir süre önce belediyeye giderek mazgalların temizlenmesi için dilekçe verdim. Henüz gelen olmadı. 


Evimizin alt yolunu kullanamıyoruz. 

Torunlarım buradan okula gidemiyor. Üst yollardan dolanmamız gerekiyor. 

Kar daha çok yağarsa ne yapacağız? Yetkililerin yardımını istiyoruz." dedi. 

Evinin önüne kadar dayanan su nedeniyle korku yaşadıklarını belirten Seyfullah Koç (32) ise şunları söyledi: "Son yağışlardan dolayı su komple evimizin yanına kadar geldi. Kapanan mazgalların açılmasını bekliyoruz. Su devamlı yükseliyor. Böyle giderse evi boşaltacağız." 


Ekonomi Gazetesi