1915 Çanakkale Köprüsü'nde son durum!

1915 Çanakkale Köprüsü'nde son durum! 1915 Çanakkale Köprüsü'nde son durum!

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt, yapımı hızla devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü'nde incelemerde bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt, inşaat çalışmaları süren 1915 Çanakkale Köprüsü'nü inceledi. Lapseki ilçesinde yapımı devam eden projeyi inceleyen İskurt, yetkililerden bilgi aldı.

 

 

Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre, İskurt'a Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ve AK Parti İlçe Başkanı Halil Özer de eşlik etti.

 

 

Çanakkale'nin en büyük hayalinin gerçekleştirildiğini söyleyen Yılmaz, "Bizler gerçekten çok uzun yıllar bunu hayal ettik. 'Acaba Çanakkale'ye köprü yapılır mı yapılamaz mı?' diye. Çok şükür ki 18 Mart 2017'de temelimizi attık. Çanakkalemiz tüm dünya için çok önemli bir konumda. Bölgede köprünün eksikliği, özellikle ulaşımda yaşanan sıkıntılarla çok net hissediliyor. Özellikle kış mevsiminde fırtınalı havalarda feribotlar çalışmadığı durumlarda insanlar çok uzun kuyruklarda bekliyorlar. Bayramda seyranda nispeten tatile gidecek vatandaşlarımız yine kuyruk çilesini çekmekte ama köprü tüm bu aksaklığın önüne bir kurtarıcı olacak. Biz burada çok önemli bir tarihi olayı izliyoruz aslında. Büyük bir hayalin gerçekleştirilmesine şahit oluyoruz" dedi.

 

 

1915 Çanakkale Köprüsü otoyolu için kamulaştırma kararı!