03 / 12 / 2022

3. havalimanı inşaatında üç işçi daha tutuklandı!

3. havalimanı inşaatında üç işçi daha tutuklandı!

3. havalimanı inşaatında eylem yapan üç işçi daha tutuklandı. 3. havalimanında tutuklanan işçi sayısı 27'ye yükseldi. Kötü çalışma koşulları nedeniyle eylem başlatan 3. havalimanı inşaatında üç işçinin daha tutuklandı. Buna göre, tutuklanan işçi sayısı 27'ye yükseldi. 

Birgün'de yer alan habere göre, 3. havalimanı protestoları sırasında 3 kişi daha göz altına alındı. İşçilerin tutuklanma gerekçesinin, şiddetli yağmur ve rüzgara karşın servislerin gelmemesini ıslıkla protesto etmeleri olduğu açıklandı.

İnşaat işkolunda faaliyet gösteren üç sendika üyesi, tutuklu işçilerin serbest bırakılması ve işçilerin tüm isteklilerin karşılanması için emekten yana tüm kişi ve kurumlara dayanışma çağrısında bulundu.

Ne olmuştu?

İnşaatta kötü çalışma koşullarının düzeltilmesini isteyen inşaat işçileri 14 Eylül'de iş bırakarak eylem başlatmıştı. Eylem sonucunda, binlerce işçiden 600'e yakını gözaltına alındı ve 24'ü tutuklandı.

Öte yandan İGA yetkilileri konu ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Yetkililer, sorunları gidermek için harekete geçeceklerini duyurmuştu.

 

3. Havalimanı eyleminde çok sayıda gözaltı var!

 

3. havalimanı inşaatında eyleme katılan 24 işçi tutuklandı!

 

3. Havalimanı işçilerinden mektup!
Geri Dön