300 Yeni Konut Projesi Bu Fuarda

300 Yeni Konut Projesi Bu Fuarda

Varyap, Teknik Yapı, Fideltus, Regnum, Garanti Koza Gayrimenkul, Artaş - Öztaş ve Doğu İnşaat ve pek çok firmanın yer aldığı Euro Emlak'ta 300 yeni konut projesi görücüye çıkacak.CNR Ekspo Fuarcılık'ın 8-11 Kasım 2007 tarihleri arasında İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi'nde gerçekleştireceği Euro Emlak Avrupa Emlak Yatırım ve Geliştirme Fuarı yurtdışı bağlantılarını güçlendirmek isteyen kuruluşlara referans olacak. Varyap Teknik Yapı, Fideltus, Regnum, Garanti Koza Gayrimenkul, Artaş - Öztaş ve Doğu İnşaat ortak girişimi ve Çağdaş inşaat gibi pek çok firmanın yer aldığı Euro Em 300 yeni konut projesi görücüye çıkacak.

Yabancı yatırımcı ve katılımcılarla ziyaretçilerin gayrimenkul sektöründe Türkiye'deki potansiyeli birebir gözlemleyeceği tek fuar olacak Euro Emlak, İstanbul inşaatçılar Derneği (İNDER) tarafından da destekleniyor. Yabancıların yerli sektörü tanıma, yeni ortaklıklar kurma ve uluslararası alanda yeni projeleri gerçekleştirmelerine fırsat sunacak olan Euro Emlak, son yıllarda nüfus artışına bağlı olarak konforlu ve dayanıklı yapıların oluşturulması yönündeki yeni adımların sergileneceği bir platform da yaratacak.

BÜYÜK PROJELER TANITILACAK

istanbul CNR Expo Fuar Merkezi'nde yeni ve çağdaş projelerin sergileneceği Euro Emlak, sektör liderlerini aynı çatı altında topluyor. Selimoğlu, İstoç, Adm İnşaat, Sönmez inşaat, Yeşil İnşaat, Selin İnşaat, Şeray İnşaat, Ispartakule Evleri, Emlak İnşaat ile Avrupa Konutları - TEM de fuarın katılımcıları arasında yer alıyor. Yeni projeleri görücüye çıkararak sektöre katkı sağlayacak olan fuar yüklenici, yatırımcı, aracı ve yan sektörlerin ekonomik temasına ön ayak olacak.

İŞSİZLİĞİN İLACI

İnşaat sektörünün gayri safi milli hasıladaki (GSMH) payı yaklaşık yüzde 33 seviyesinde. İnşaat sektörü, tarım sektöründen sonra, en yüksek istihdamı sağlıyor. Sektör yaklaşık 1 milyon kişiye iş imkanı sunuyor. Varlıbaş Group'un veliahtı Erdinç Varlıbaş, istihdamın artırılmasında inşaat sektörünün, çok önemli bir paya sahi olduğunu belirterek, yüzde 20'ye yakın büyüyen sektörün yılın son çeyreğinde de artan bir ivmeye sahip olacağını belirtti.

"Ataşehir'de gerçekleştirdiğimiz Uphill Court projesinden 15 bine yakın kişi ekmek yedi. Sektördeki diğer firmalar ve projeler göz önüne alındığında gayrimenkul ve inşaat sektörünün, işsizliğin en büyük ilacı olduğunu söyleyebiliriz" şeklinde konuşan Varlıbaş, İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi'nde yapılacak Euro Emlak Fuarı'nda yabancı yatırımcılarla temas kuracaklarını belirtti.

Erdinç Varlıbaş, Euro Emlak Fuan'nda yeni projelerini tanıtacaklarını belirterek Bodrum'daki projelerini de ilk kez fuarda sergileyeceklerini belirtti. Varyap'ın Yalıkavak'taki villa projelerinin yanı sıra İstanbul Anadolu Yakası'nda da önemi projeleri olduğunu belirten Varlıbaş, Kurtköy'de yeni bir konut projesi gerçekleştireceklerini ve Pendik'te alışveriş merkezi kuracaklarını açıkladı.