35. Deniz Kaplumbağaları Sempozyumu Türkiye'de!

35. Deniz Kaplumbağaları Sempozyumu Türkiye'de!

35. Deniz Kaplumbağalarının Biyolojisi ve Koruması Sempozyumunda deniz kaplumbağalarının biyolojisi, ekolojisi, dağılışları, fizyolojileri ve genetikleri gibi konular ele alınacak.35. Deniz Kaplumbağaları Sempozyumu Türkiye'de yapılacak.



Caretta Carettalar için 80 ülkeden binlerce bilim adamı Muğla Dalaman'a geliyor.  19-24 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 35. Deniz Kaplumbağalarının Biyolojisi ve Koruması Sempozyumunda deniz kaplumbağalarının biyolojisi, ekolojisi, dağılışları, fizyolojileri ve genetikleri gibi konular ele alınacak.

Dünyanın dört bir yanından bilim insanları, Sivil Toplum Kuruluşları ve gönüllülerin katılımıyla gerçekleşenDeniz Kaplumbağalarının Biyolojisi ve Koruması sempozyumu geçen yıl New Orleans City de gerçekleşti.

 

Pamukkale Üniversitesi dönem başkanlığına seçildi

Sempozyumun 2015 deki adresi ise Muğla Dalaman oldu. Deniz Kaplumbağalarının Biyolojisi ve Koruması Sempozyumu’nda yapılan oylama sonucu Pamukkale Üniversitesi 2015 yılı için dönem başkanlığına seçildi.

 

Binlerce bilim adamı Muğla Dalaman da bir araya geliyor

19-24 Nisan 2015 tarihleri arasında Muğla Dalaman’da yapılmasına karar verilen sempozyuma 80 ülkeden 1000’i aşkın araştırmacı akademisyen katılacak. Sempozyumda Türk insanının özelliğini vurgulamak amacıyla bu yıl “Misafirperverlik” teması işlenecek. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına denk gelen  sempozyumda çocuklar için de çeşitli faaliyetler düzenlenecek.