Çukurova Balkon

7 soruda TOKİ indirim kampanyası 2018!

7 soruda TOKİ indirim kampanyası 2018! 7 soruda TOKİ indirim kampanyası 2018!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan yüzde 20 indirim kampanyasına başvurular 24 Nisan'da başlıyor. İşte 7 soruda TOKİ indirim kampanyası 2018...


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


 

TOKİ tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan yüzde 20 indirim kampanyası 24 Nisan'da başlayacak. İşte 7 soruda  TOKİ  indirim kampanyası 2018...

1-TOKİ indirim kampanyası ne zaman başlıyor?
-TOKİ İndirim kampanyası için başvurular 24 Nisan itibariyle başlıyor. 

2-İndirim kampanyasından kimler yararlanabiliyor?
Kampanyadan satışları 2016 sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2016 sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanabiliyor. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmedi.

3-TOKİ indirim kampanyası için son başvuru tarihi ne zaman?
-İndirim kampanyası için başvurular 18 Mayıs tarihine kadar devam edecek.

4-TOKİ İndirim kampanyası nedir?
-TOKİ indirim kampanyası borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeniyle geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için düzenleniyor.

5-İndirim kampanyasının şartları nedir?
-İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibariyle TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

6-Kampanyadan yararlanmak isteyenler ne yapmalı?
-İndirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 24 Nisan-18 Mayıs tarihlerinde ilgili bankaya başvuruda bulunması gerekiyor.

7-TOKİ indirim kampanyası 2017'de kaç kişi yararlandı?
-2017'deki indirim kampanyasından 17 bin 706 kişi faydalandı.

 

Ceren YÖRÜK/Emlakkulisi.com