ABD’de kira gelirleri çok avantajlı!

ABD’de kira gelirleri çok avantajlı! ABD’de kira gelirleri çok avantajlı!

“Amerika’da insanları ev’lendiren adam” olarak bilinen isteamerika.com kurucusu Bahtiyar Yurtoğlu, ABD’de kira gelirleri çok avantajlı olduğunu söylüyor..

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Amerika’nın en gözde bölgelerinde yatırım imkânı sunan isteamerika.com’ a ilgi her geçen gün artıyor. Kiracı garantili evler sunan portal, yatırımcılara danışmanlık hizmeti veriyor.

“Amerika’da insanları ev’lendiren adam” olarak bilinen isteamerika.com kurucusu Bahtiyar Yurtoğlu, Amerika’da ev sahibi olmanın düşünüldüğü kadar zor olmadığını söylüyor.

Son yıllarda yurt dışında konut alanların sayısı gittikçe artıyor. Bu kapsamda en çok tercih edilen ülkelerin başında ABD yer alıyor. ABD’de 2006 Kasım'da 230 bin dolar olan ev fiyatları, 2011 yılının sonunda 92 bin 500 dolara kadar düştü. 2017 yılının sonunda ise 176 bin dolara kadar çıktı. Emlak uzmanları yükselişin devam edeceğini 2018 yılının sonunda ev fiyatlarının 182 bin 600 dolara çıkması ve fiyat artışının devam etmesini öngörülüyor.

 

 

Krizi Fırsata Çevirdim

isteamerika.com’un kurucusu Bahtiyar Yurtoğlu, enerji projeleri yatırımcılığı için 2008 yılında Florida’ya giden ancak Eylül 2008’de meşhur krizinin patlak vermesiyle emlak sektörüne adım attı. Bahtiyar Yurtoğlu, emlak fiyatlarının bir anda düşmesini büyük bir fırsat olarak değerlendirdi ve ABD’deki ilk evini aldı.

Açık artırma usulüyle yapılan bir satışa katılarak ev sahibi olan Yurtoğlu süreci şöyle anlattı: “1 yıl öncesinde 180 bin dolar üzerinden bankanın yüzde 100 finanse ettiği dairenin liste fiyatı 80 bin dolardı. Ben, evi 40 bin dolar bedelle satın alıp ertesi gün de 700 dolar üzerinden kiraya vermiştim. Böylece ABD’deki ilk evimi satın aldım ve emlak yatırım sürecim de bu şekilde başlamış oldu. Zaman içinde yatırımlarım arttı ve kendi sistemimi kurdum. Kısacası, krizin yarattığı fırsatı gördüm ve değerlendirdim.”

Kira Gelirleri Çok Avantajlı

ABD’deki evlerin İstanbul’un birçok semtindeki evlerden çok daha uygun fiyata satıldığını söyleyen ve ABD’deki ev fiyatlarının hala yükselmeye devam ettiğine vurgu yapan Yurtoğlu, satın alınacak evlerin kira getirisinin yüksek olduğuna dikkat çekti. Yurtoğlu, ” Yüzdelerle anlatacak olursak yıllık dolar bazında yüzde 20 net getiri ve yıllık yüzde 15 değer artışından bahsediyoruz” dedi. 

Ev sahibi olmak konusunda soru işaretlerini yok ettiklerini belirten Yurtoğlu “En büyük soru işareti evin takibi konusunda oluyor. Ciddi bir eğitim sonrası akredite olup, takibi yürüten ve müşterilerin gelirlerini garantileyen yönetim firmalaı ile işbirliklerimiz var. Onlar sayesinde her ne olursa olsun ev sahibine kirasının ödenmesini sağlıyoruz. Amerika’da kira geciktiği takdirde 3 gün içinde ödemenin yapılmasına dair ihtar çekiliyor. Bu prosedür ile 3 gün içinde ödeme yapılmazsa ev boşaltıyor. Bu konuda da müşterilerimize her türlü desteği sağlıyoruz.” diye konuştu.

 

pus