Abdullah Paksoy: Elbistan'ın imar sorunu çözülecek!

Abdullah Paksoy: Elbistan'ın imar sorunu çözülecek! Abdullah Paksoy: Elbistan'ın imar sorunu çözülecek!

Millet İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Abdullah Paksoy, ‘Bereket ve Samimiyet’ parolasıyla hazırladığı projelerini açıkladı. Paksoy, Elbistan'ın imar planı sorununun çözüleceğini söyledi.


Millet İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Abdullah Paksoy, şehir için hazırladığı alt ve üstyapı, sosyal ve kültürel ile ekonomik alandaki projelerini, belediye meclis üyelerinin katıldığı toplantıda açıklamalarda bulundu.

Elbistan'ın Sesi Gazetesi'nde yer alan habere göre, projelerin tamamının, Elbistan’ın ihtiyaçlarından doğduğunu ve sivil toplum kuruluşları ile vatandaşların talepleri doğrultusunda hazırlandığını belirten Paksoy, “İlk işimiz Elbistan’ın imar planını çözmek. Her şeyin anahtarı imar sorununun çözümünde” diye konuştu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı’nın başka bir partiden seçilmesi durumunda uyum içerisinde olacaklarını söyleyen Paksoy, “Memleketimiz için nefsimize yenik düşmeyeceğiz; bazı konularda nefsimizi yerler altına alacağız” dedi.

“En büyük problem imar” diyen  Paksoy, “Geçmişteki yanlış uygulamalardan dolayı imar problemi karşımıza çıkıyor. İlk işimiz, Elbistan’ın imar planını çözmek. Tekrar revize etmeyi ilk başta programımıza koyduk. Bunu kentsel dönüşümle birleştirdik. Elbistan’da yarım kalan kentsel dönüşümler var. Bilhassa Saraykent’te 300’e yakın ailemiz perişan durumda. İmar planından sonraki ikinci işimiz de kentsel dönüşüm olacak. Kaynarca bölgesinin çevre düzenlemesini yapacağız. Her türlü donatıya sahip bir çalışmamız olacak. Elbistanlı hemşerilerimize dinlenme ve spor yapacakları bir kompleks olarak yapacağız. Bir diğer projemiz de Candargazi İşhanı’yla ilgili. Büyük kısmı atıl bir şekilde duran işhanı için modern bir yeni bina ve altında da 200 araçlık bir otopark yapacağız. Elbistan, vilayet olacak bir şehir ama otopark konusunda problem var. Açık alan otopark için Elbistan Belediyesi’nin yeri kalmadığı için bu şekilde güzel bir iş merkezi ve kapalı otopark dizayn ettik. Çatısından da güneş enerjisinden elektrik üretilecek. 2 bin metrekarelik bir Elbistan Park projemiz
hemşerilerimizin hizmetine sunulacak. Bir diğer güzel projemiz de belediyemizin bünyesinde acil sağlık ofisi. Acil sağlık ofisi, sosyal güvencesi olan ve olmayan vatandaşlarımıza acil müdahale hizmeti verecek. Elbistan Belediyesi’ne gelecekte gelir getirecek bir proje olarak görüyoruz. Emeklilerimiz için sosyal tesis ve park yapacağız. İstişareler sonucunda refakatçi evi projesi hazırladık. Elbistan Devlet Hastanesi’nin olduğu bölgede hasta refakatçilerine evlerinin konforuna bir sosyal tesis yapacağız. Bayanlar ve engelliler için destek noktaları oluşturacağız” açıklamasında bulundu.

Projelerini, ilerleyen teknolojiye göre konumlandırdıklarını vurgulayan Paksoy, “Toplu konutlarda güneş paneli uygulaması yapıldığında Elbistan Belediyesi olarak ruhsat harçlarında yüzde 25 indirim yapacağız. Ev hanımlarımız için El Emeğim Göz Nurum Satış Noktası oluşturup hanımlarımızın kendi ürettikleri süt ve hayvansal ürünlerini daha modern ve rahat bir ortamda satmalarını sağlayacağız. Bu dönem özellikle bayanlara hitap edecek projeleri dahil ettik. Kadın Yaşam Merkezimiz olacak. İçinde yüzme havuzunun da yer aldığı merkezde tüm sosyal faaliyetler yapılacak. Beldelerden mahalleye dönüşen yerleşim alanlarındaki atıl binaları yerinde hizmet için Sosyal Tesis ve Yerinde Çözüm Merkezi haline getireceğiz. Elbistan Belediyesi olarak şehrimize yakışacak Kültür Merkezi yapacağız. Öncelikli projelerimizden biri de bu olacak. Halk Süt satış noktaları kurarak üreticiden tüketiciye direk satış yapılmasını sağlayacağız. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlandıktan sonra sosyal belediye olduk. Sosyal hizmetler konusunda projelerimiz çoğunlukta. Fabrika açma, işyeri kurma lüksümüz çok fazla yok ama yatırımcıya kooperatifi teşvik için yatırım teşvik merkezi kuracağız. Pınarbaşı’na evlenecek gençlerimiz için bir nikah sarayı projemiz olacak” dedi.

Elbistan’ın ufkunun açılması gerektiğini söyleyen Millet İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Abdullah Paksoy, şunları söyledi:
“Karaelbistan Mahallemizde Mekan olarak adlandırılan bölgeye, belediye imkanları ya da yap işlet devret modeli ile yayla evleri projesi hazırladık. Pınarbaşı için 2.etap projesi hazırladık. Taşburun’dan gelen eski deyimiyle Derebahçesi olan bölgede ‘Saklıbahçe’ adıyla bir çevre düzenlemesi hazırladık. Bunun da yapılması gerekiyor. Elbistanlılar her şeyi hak ediyor ama 10 senelik geçmiş döneme bakarsanız çamuru, çöpü, çukuru konuşuyoruz. Elbistan’ın ufkunu açmak lazım. Elbistan’ın ufuklunu açmadıktan sonra Elbistan daima geriye gider. Saklıbahçe, tabii güzellikleri taşlaşmadan yapılacak. Çevre konusunda çok hassasiyet gösteriyoruz. Biz kalıcı eserler bırakmak istiyoruz. Hobi bahçeleri oluşturacağız. İnsanımızın stres atmasını ve güzel vakit geçirmesini sağlayacağız. Mahallelerimize semt pazarları inşa edeceğiz. Yunus Emre ve bazı mahalle noktalarında semt pazarları kurulması gerektiğini düşünüyoruz. Şardağı’na bir seyir tepesi oluşturacağız. Gençlerimiz için birçok spor dalını yapacakları, sosyal etkinlikleri yapacakları ve zamanlarını dolu dolu geçirebilecekleri Gençlik ve Yaşam Merkezi yapacağız. Meslek edindirme kursları açarak geçici iş değil kalıcı meslek öğreteceğiz. Belediyemiz bünyesinde insanlarımız rencide edilmeden yardım kartı uygulamasına geçeceğiz. Bu kart, sadece bayanlar adına açılabilecek. Başarılı öğrencilerimize genç kartla burs vereceğiz. Beldeden dönüşen mahallelerimizde sosyal tesis projelerini de gündemimize aldık. Tüm mahallelerimize oyun parkları da projelerimiz dahilinde. Pınarbaşı’mızın daha güzelliğe kavuşması için seyir terası projesi hazırladık. Engelli vatandaşlarımız için bir park yapacağız. Bakıma muhtaç yaşlılarımız için bir fizik tedavi uygulama merkezi projemiz var. Kuvayi Milliye Evi projemiz var. Her mahallemize konuk evi yapımı için proje hazırladık. Pınarbaşı’nda büyük bir akvaryum yapacağız. Hizmet için geliyoruz.''