Adil Karaismailoğlu: 2020 yılı ulaştırma altyapı yatırımları açısından çok verimli geçti!

Adil Karaismailoğlu: 2020 yılı ulaştırma altyapı yatırımları açısından çok verimli geçti!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yaptığı açıklamada "2020 yılı ulaştırma altyapı yatırımları açısından çok verimli geçti. 2021 yılı da bu yatırımların vatandaşımıza hizmet noktasında artarak devam edeceği bir yıl olacaktır inşallah." diye konuştu.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kömürhan Köprüsü ve Bağlantı Tüneli Açılış Töreni'nden sonra Malatya'nın Kale Belediyesinde basına kapalı yapılan toplantıya katılım gösterdi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, daha sonra Elazığ Havalimanı'na geçen Bakan Adil Karaismailoğlu, burada gazetecilere, 2020'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen ulaştırma ve altyapı yatırımları bakımından dolu dolu geçtiğini belirtti.

Adil Karaismailoğlu: 2020 yılı ulaştırma altyapı yatırımları açısından çok verimli geçti!

Bakan Adil Karaismailoğlu, 2020'de ülkeye yüzyıllar boyunca hizmet edecek çok önemli projelerin açılışını yaptıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltecek, memleketimize ve ülkemize değer katan projeleri bir bir açıyoruz. 2020 yılı ulaştırma altyapı yatırımları açısından çok verimli geçti. 2021 yılı da bu yatırımların vatandaşımıza hizmet noktasında artarak devam edeceği bir yıl olacaktır inşallah. Bugün de onun başlangıcını yaptık, Elazığ ve Malatya'yı birbirine bağlayan ama özelde 16 ili birbirine bağlayan çok önemli, büyük bir projenin açılışını gerçekleştirdik. Kömürhan Köprüsü ve Bağlantı Tüneli kendi alanında ülkeye ve bölgesine çok büyük değer katacak, buradaki ekonomik yaşamı çok önemli yönde etkileyecek çok değerli bir proje. Eyfel Kulesi'ndeki çeliklerden daha fazla çelik kullanılmış bir köprü, toplamda 6 bin metre uzunluğunda çelik tel kullanılmış bir köprüden bahsediyoruz. Bunlar hem mühendislik açısından hem de ulaşım yatırımları açısından çok önemli, dünya üzerinde çok önemli örnek projeler."

Bakan Adil Karaismailoğlu, 2021 yılında çok daha değerli projeleri ülkeye ve vatandaşlara kazandıracaklarını belirterek, şöyle konuştu:

"2021 yılının başlangıcı olması itibarıyla böyle güzel ve değerli bir projenin böyle değerli bir bölgede açılması şevkimizi ve sorumluluğumuzu daha da artırıyor. İnşallah önümüzdeki günlerde yine bu tür açılışlarla bu tür değerli projelerle birlikte olacağız. Bütün Elazığlılara ve Malatyalılara teşekkür ediyorum, herkesin yeni yılını kutluyorum. Yeni yılda, yeni güzel günlerde ve yeni güzel projelerle, vatanımızın ve milletimizin gelişmesi noktasında büyük çabalar göstereceğiz. Özveriyle çalışan ve 700 bine yaklaşan arkadaşımızla vatanımıza ve milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz."

 

1915 Çanakkale Köprüsü'nün açılışı öne çekilebilir!