24 / 09 / 2022

Aile Destek Paketi ile ilgili flaş gelişme! Aile Destek Paketi ödemeleri yattı mı? Bakan Derya Yanık açıkladı

Aile Destek Paketi ile ilgili flaş gelişme! Aile Destek Paketi ödemeleri yattı mı? Bakan Derya Yanık açıkladı

Milyonlarca yardıma muhtaç kişinin beklediği Aile Destek Paketi’nin detayları ortaya çıkıyor. Aile Destek Paketi paraları yattı mı? Aile Destek Paketi kapsamında ne kadar verilecek? İşte detaylar…Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz ay açıkladığı Aile Destek Programı ücretlerinin ne zaman ödeneceği büyük bir merak konusu. Milyonlarca insan arama motorlarında Aile Destek Paketi paralarının ne zaman ödeneceğini aratıyor. Peki Aile Destek Paketi paraları ne zaman ödenecek? Program hakkında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, önemli açıklamalarda bulundu. Programın detayları hakkında konuşan Yanık, çalışanların ve emeklilerin de destekten yararlanabileceğini açıkladı.

Peki, Aile Destek Paketi ne zaman ödenecek? Aile Destek Programı ödemeleri yattı mı?

AİLE DESTEK PAKETİ’NE BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bir yıl süre içerisinde ihtiyaç sahiplerine verilecek olan 450 TL – 550 TL - 600 TL tutarındaki destek ödemelerinin gerçekleşeceği tarihi duyurdu. Açıklamalara göre; Aile Destek Programı başvuruları, e – Devlet üzerinden ya da ikametgâh adresinin kayıtlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na yapılabilir.

İhtiyaç sahibi olan tüm kişilerin yararlanabildiği destekten daha önce hiçbir sosyal yardım almamış olan kişiler yararlanabilecek.

Aile Destek Paketi ile ilgili flaş gelişme! Aile Destek Paketi ödemeleri yattı mı? Bakan Derya Yanık açıkladı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön