18 / 08 / 2022

Akçansa’nın üçüncü çeyrek satış geliri 1,3 milyar TL oldu!

Akçansa’nın üçüncü çeyrek satış geliri 1,3 milyar TL oldu!

Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortak kuruluşu Akçansa, 2020'nin üçüncü çeyrek dönemine ilişkin finansal sonuçlarını duyurdu. Şirketin Ocak-Eylül dönemi satış geliri 1,3 milyar lira oldu.Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketleri arasında yer alan Akçansa’nın açıkladığı 30 Eylül 2020 tarihi itibarıyla düzenlenmiş konsolide gelir tablosu ve döneme ait mali sonuçlara göre, şirketin yılın 9 aylık dönemindeki toplam satış geliri 1,3 milyar lira şeklinde gerçekleşti. Son çeyrek verilerine göre, şirketin dönem kârı ise 65,1 milyon lira oldu.

Akçansa Genel Müdürü M.Zeki Kanadıkırık, finansal sonuçlarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Akçansa olarak ihracattaki gücümüzü ve performansımızı lojistik avantajımız ve liman yönetimimizle bu dönem de koruduk. Yılın üçüncü çeyreğinde esas faaliyet karımızı 78,6 milyon TL seviyesine ulaştırdık” şeklinde konuştu. 

Kanadıkırık, Akçansa’nın Ar-Ge alanındaki çalışmaları ve teknolojinin gücü sayesinde çevresel etkisi düşük, yenilikçi ürünler tasarladıklarını ve 4 kıtaya ihracat yaptıklarının altını çizdi.

Alternatif yakıt kullanımının Akçansa’nın sürdürülebilirlik öncelikleri arasında yer aldığını belirten M.Zeki Kanadıkırık, “Alternatif yakıt ve hammadde kullanımı gibi çevresel ve ekonomik anlamda çözümler hayata geçiriyoruz ve ekonomiye katma değer yaratarak ülkemize hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.

 

Yapı malzemelerinde ihracatın liderleri Akçansa ve Çimsa!