15 / 08 / 2022

Akkent Meydan Parkı'nın açılışı Cumartesi günü yapılacak!

Akkent Meydan Parkı'nın açılışı Cumartesi günü yapılacak!

399 adet park yaparak halkın hizmete sunan Şahinbey Belediyesi, yapımını tamamladığı 40 bin metrekare alana sahip 400'üncü park olan Akkent Meydan Parkı'nın açılışını cumartesi günü yapacak.Yeşil alan ve park çalışmasına büyük önem veren ve 399 adet park yaparak halkın hizmete sunan Şahinbey Belediyesi, yapımını tamamladığı 40 bin metrekare alana sahip 400'üncü park olan Akkent Meydan Parkı'nın açılışını cumartesi günü yapacak. 


Göreve geldiklerini günden itibaren yeşile hasret Şahinbey ilçesinde yeşil alan ve park çalışmasına büyük önem verdiklerini ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "5 yılda 399 adet parkı halkımızın hizmetine sunduk. 1 milyon 700 bin metrekare alana sahip Türkiye'nin en büyük parkı olan Yeşilvadi parkımızı yakın zamanda hizmete sunuyoruz. Bu noktada yeni park yapımlarımız devam ediyor, hafta sonu cumartesi günü saat. 17.00'de Akkent Mahallemizde yapımını tamamladığımız 40 bin metrekare alana sahip Akkent Meydan Parkımızın açılışını gerçekleştireceğiz. 


Parkımız içerisinde farklı oyun gruplarının olduğu çocuk oyun alanı, geniş spor alanı, 3 adet halı saha, 3 adet basketbol sahası, yürüyüş yolları ve oturma alanları bulunmaktadır. Hafta sonu cumartesi günü saat. 17.00'de Akkent Meydan Parkımızın açılışına tüm halkımızı davet ediyorum."dedi.

Denge Gazetesi