Akmerkez'in kardeşi Esenyurt'a inşa edilecek

Akmerkez'in kardeşi Esenyurt'a inşa edilecek

Garanti Koza İnşaat ile Akmerkez'in ortakları Akkök ve Corio, Esenyurt'taki Akkoza projesinde Akmerkez'in ikizi Akcenter'ı hayata geçiriyor. Projenin 2011'de tamamlanması planlanıyor.Garanti Koza, uzun zamandır üzerinde çalıştığı Akkoza projesini devreye soktu. Bahçeşehir Esenyurt'ta 5 bin konut, dev alışveriş merkezi, ultra lüx residence blokları ve sosyal donatıların yer alacağı proje, Akmerkez'in ortakları Akkök ve Hollandalı Gayrimenkul devi Corio işbirliği ile gerçekleştiriliyor. Projenin en ilgi çekici tarafı ise 1993 yılında Etiler'de hizmete giren ve Avrupa'nın en iyi alışveriş merkezi seçilen Akmerkez'in ikizinin yapılacak olması. Etiler Akmerkez'e göre sosyal donatıların daha da zenginleştirildiği Akcenter projesinde Akmerkez'de bulunmayan Clup House adı altında bir bölüm planlanıyor. Akcenter'ın inşaatını Akkök ve Corio gerçekleştirecek.


2011'DE TESLİM EDİLECEK


Projede, alışveriş merkezindeki işyerlerinin konsepti üzerindeki teknik çalışmalar devam ediyor. Merkezde, hem mağazalar hem lüks residence blokları da yer alacak. Hafriyat çalışmalarının sürdüğü projeyle ilgili lansmanın önümüzdeki ay yapılması bekleniyor. Projenin en önemli ayağı olan konutlar, Garanti Koza imzasını taşıyacak ve 2010 yılında bitirilecek. Akcenter'ın ise 2011 yılında bitirilmesi planlanıyor. Garanti Koza Başkan Vekili Murat Binark, Akkoza projesinin Garanti Koza'nın, Beylikdüzü- Esenyurt-Bahçeşehir-Avcılar bölgelerinde başlattıkları konut projeleri arasında en önemlisi olduğunu belirtti.


15 GÜNDE 421 KONUT SATILDI


Akkoza'daki 5 bin konut, toplam 390 dönüm arazi üzerinde konumlanacak. İçerisinde 58'den 556 metrekareye kadar farklı tip dairelerin bulunacağı projenin ilk ayağı olan Akkoza 1 ise 22 dönüm arazi üzerinde 421 konuttan oluşuyor. 87 bin ile 860 bin dolar aralığında satışa sunulan Akkoza 1'deki konutlar, henüz lansmanı yapılmadan 15 günde satıldı. Edinilen bilgiye göre bir Rus işadamı bir kalemde 15 milyon dolar değerinde konut satın aldı.

(Bugün)