Aksa Elektrik, Hopa’nın elektrik sorununu çözdü!

Aksa Elektrik, Hopa’nın elektrik sorununu çözdü! Aksa Elektrik, Hopa’nın elektrik sorununu çözdü!

Kazancı Holding bünyesinde yer alan Çoruh Aksa Elektrik Hizmetleri, tarihinin en büyük sel ve heyelan felaketini yaşayan Artvin Hopa’da meydana gelen elektrik kesintisine hızla müdahale ederek bölge halkının yardımına koştu.

Kazancı Holding bünyesinde yer alan Çoruh Aksa Elektrik Hizmetleri, tarihinin en büyük sel ve heyelan felaketini yaşayan Artvin Hopa’da meydana gelen elektrik kesintisine hızla müdahale ederek bölge halkının yardımına koştu. Hopa ve Arhavi ilçe merkezi ile köylerine felaketin ertesi günü akşam saatine kadar yoğun çalışmalar sonucu Çoruh Elektrik tarafından elektrik verilmeye başlandı. 

 Artvin’de yaşanan sel ve heyelanların sonucunda meydana gelen direk yıkılması, iletken kopması gibi arızalar nedeniyle bölgede bir süreliğine elektrik kesintisi yaşandı. Bölgeye elektrik hizmeti veren Çoruh Elektrik, yaşanan acı olayın ardından olaya hemen müdahale edip aralıksız çalışarak kısa sürede Hopa ve Arhavi ilçe merkezleri ile köylerine tekrar elektrik enerjisi sağladı.

Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerinde elektrik dağıtım ve perakende satış gerçekleştiren Çoruh Elektrik, felaketteki elektrik teçhizatlarının su ve balçık içinde olması nedeniyle can ve mal emniyeti açısından kontrol sağladıktan sonra bölgeye kademeli olarak elektrik verdi. Çoruh Elektrik; vatandaşların iletken kopması, arıza ya da elektrik kaçağı şüphesi halinde Çoruh EDAŞ ilçe müşteri hizmetleri merkezleri, sahada çalışan ekipler ve çağrı merkezlerine başvuruda bulunmaya çağırdı.