Aksaray'da 16.2 milyon TL'ye icradan satılık 2 gayrimenkul!

Aksaray'da 16.2 milyon TL'ye icradan satılık 2 gayrimenkul! Aksaray'da 16.2 milyon TL'ye icradan satılık 2 gayrimenkul!

Aksaray İli, Merkez İlçesi, Hamidiye Mahallesi'nde yer alan 2 adet gayrimenkul toplamda 16 milyon 240 bin 620 TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Aksaray İli, Merkez İlçesi, Hamidiye Mahallesi'nde bulunan 2 adet gayrimenkul icradan satışa çıkarıldı. Satışa konu olan gayrimenkullerin toplam bedeli 16 milyon 240 bin 620 TL olarak belirlendi. 

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı ve Özellikleri:Aksaray İli, Merkez İlçesi, Hamidiye Mahallesi, 2 Cilt, 107 sayfa, 540 ada 1 parsel, 207,63m² yüzölçümlü, Kargir Kahvehane ve Üç Dükkan niteliğinde tapu da kayıtlı olan taşınmazın üzerinde tek katlı dükkanlar olan yapı inşa edilmşitir. Tek Katlı Yapı: Duygu Eczanesi, 2 adet bilet yazıhanesi, Turkcell telefon bayisi ve Ömür Baba Lokantası olarak kullanılan yapıdır. Yapı yığma olarak inşaa edilmiştir. 

Takdir Olunan Kıymeti: 8.388.938,04 TL
1. Satış Günü : 09/05/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 06/06/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Taşpazar Mah. Ebulfeyz Elçibey Cad. Adalet Sarayı Zemin Kat Mezat Salonu Aksaray

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı ve Özellikleri:Aksaray İli, Merkez İlçesi, Hamidiye Mahallesi, 2 Cilt, 121 sayfa, 540 ada 15 parsel, 510,39m² yüzölçümlü, Altında Altı Dükkanı Olan Kargir Otel niteliğinde tapu da kayıtlı olan taşınmazın üzerinde tek katlı yapı vardır. Tek Katlı Yapı: JNS kot giyim mağazası, lokanta, Fn ve Hacıvat isimli, züccaciye ve nalbur olrak kullanılan dükkanlar vardır. Yapı yığma olarak inşaa edilmiştir. Toplam yapı alanı 470,30m²dir. Duvarları taş, tuğla ve kartonpiyer gibi duvar malzemesi olup üzeri kum sıva ile sıvanmıştır. Tavanı betonarme olup üzeri kiremit çatı örtülüdür. Zemin kaplaması dükkan kullananların tercihine göre farklılık göstermektedir. Bazıları seramik ve bazıları laminat parke kaplamadır. Doğraması alüminyum doğramadır. Elektirikli aletler, soba ve klima ile ısıtılmaktadır. Yapı 50-55 yıllıktır. 

Takdir Olunan Kıymeti: 7.851.682,92 TL
1. Satış Günü : 09/05/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 06/06/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Taşpazar Mah. Ebulfeyz Elçibey Cad. Adalet Sarayı Zemin Kat Mezat Salonu Aksaray


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/32 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,
İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

pus