Alanya Demirtaş Kültür Merkezi'nin kaba inşaatı tamamlandı!

Alanya Demirtaş Kültür Merkezi'nin kaba inşaatı tamamlandı!

Alanya Belediyesi tarafından yapımına başlanan Demirtaş Düğün Salonu ve Kültür Merkezi’nin çalışmaları hızla devam ediyor.Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in talimatıyla Demirtaş Mahallesi için hazırlanan Düğün Salonu ve Kültür Merkezi projesi, hızla yükseliyor. Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği Alanya Belediyesi Demirtaş Düğün Salonu ve Kültür Merkezi’nde kaba inşaat tamamlanarak ince işçilik ve çevre düzenlemesine geçildi.


4 MİLYON 321 BİN TL’LİK BÜYÜK YATIRIM


Alanya Belediyesi tarafından Demirtaş Mahallesi’nde 4.321.000 + KDV bedeli ile ihale edilen Düğün Salonu ve Kültür Merkezi’nin kaba inşaatı tamamlandı. İnce işleri ve çevre istinat duvarı çalışmalarının devam ettiği merkezin Haziran ayında hizmete açılması hedefleniyor.


SOSYAL AKTİVİTELERDE DE KULLANILABİLECEK


Kapalı otoparkı da bulunan Demirtaş Kültür Merkezi ve Düğün Salonu içinde düğün salonu, nikâh salonu, gelin damat odası, mutfak ve tuvaletler yer alıyor.  Ayrıca kültür merkezi olarak da kullanılacak olan binada toplantı, kongre, seminer salonlarında çeşitli sosyal aktiviteler de yapılabilecek.


YÜCEL: “23 MAHALLEYE HİZMET EDECEK”


Demirtaş Düğün Salonu projesinde duvar inşaatının tamamlandığını belirten Başkan Yücel, merkezin sadece bir düğün salonu olarak değil geleneklerimizde yer alan tüm aktiviteler için de kullanılabileceğini ifade etti. Başkan Yücel şu bilgileri verdi: “Mahalle gezilerinde vatandaşlarımız bizden nişan, düğün gibi geleneksel değerlerimizi yaşatabilecekleri mekânlar istiyor. Demirtaş ile birlikte 23 mahallenin yararlanabileceği bu düğün salonunda ayrıca toplantı salonu ve kültürel alanlarda bulunuyor. 2017 yılında hizmete sunmayı hedeflediğimiz projemizde çalışmalarımız planlandığı gibi devam ediyor.” dedi.
Alanya Belediyesi