10 / 08 / 2022

Kocaeli Uzuntarla Kültür Merkezi'nin kaba inşaatı tamamlandı!

Kocaeli Uzuntarla Kültür Merkezi'nin kaba inşaatı tamamlandı!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kartepe Uzuntarla’da inşa edilmesi planlanan kültür merkezinin kaba inşaatı tamamlandı.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nce Kartepe Uzuntarla’da inşaatına başlanılan kültür merkezi projesinin çalışmaları hızla sürüyor.Özgür Kocaeli'de yer alan habere göre; kültür merkezi, vatandaşların sosyal ihtiyaçlarına karşılık verecek yapının içerisinde muhtarlık ofisi ve sağlık ocağını yer alacak. Bünyesinde konferans, kongre, düğün gibi organizasyonların düzenlemelerine fırsat yaratacak olan kültür merkezinin kaba inşaatı ve duvarları hariç tamamlandı.

DIŞ CEPHE SIVA İŞİNE BAŞLANDI

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak projeleri inşa ediyor. Bu kapsamda gerçekleşen kültür merkezlerinden biri de Kartepe’ye kazandırılıyor. Kartepe ilçesi Uzuntarla'da 1488,6 metrekarelik alan üzerinde inşa edilecek kültür merkezinin kaba inşaatı duvarlar hariç tamamlandı. Duvar imalatlarının da kısa süre içerisinde tamamlanacak yapının dış cephe kaba sıva imalatı devam ederken çelik çatı imalatına da başlanacak. Yapının ayrıca duvar içlerinden elektrik boruların çekilmesi sürüyor.

TOPLAM ALANI 1488 METREKARE

Yapının kültür merkezi bölümü arasında 540 metrekarelik çok amaçlı salon, gelin odası, kulis, bay bayan WC’ler bulunacak. KO-MEK bölümünde spor salonu, derslikler ve muhtarlık birimleri oluşturulacak. Sağlık Ocağı bölümünde ise doktor odaları, muayene odaları, aşı odası, bebek bakım odası, mescit ve WC’ler yer alacak. Bina çevresi yaklaşık 3 bin 700 metrekare olup otopark ve yeşil alan düzenlemeleri inşa edilecek.