19 / 08 / 2022

Alaşehirlilerin ev hayali gerçek olacak!

Alaşehirlilerin ev hayali gerçek olacak!

Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban'ın sosyal belediyecilik anlamında hayata geçireceği 513 konutluk 'Ala Yaşam' projesiyle ev sahibi olmayı hayal eden vatandaşların hayalleri gerçek olacakç Alaşehir'in Ilıca Mahallesinde Alaşehir Belediyesine ait 110 dönümlük arazi üzerine yapılacak olan 'Ala-Yaşam Toplu Konut Projesi'nde vatandaşlar ev hayallerini gerçeğe dönüştürebilecek. 

Habertürk Gazetesi'nde yer alan habere göre; Ilıca Mahallesinde 407 adedi 100 metrekare, 34 adedi 135 metrekare ve 72 adedi de 143 metrekare olarak tasarlanan toplam 513 adet konut hayata geçirilecek. 

100 metrekarelik daireler sosyal konut yönetmeliği kapsamında yapılacak ve 1 yıldır Alaşehir ilçe sınırları içerisinde ikamet eden, hane halkının aylık toplam gelirin 4 bin TL'yi aşmayan tüm vatandaşlar başvuru yapabilecekler.  135 metrekare ve 143 metrekarelik daireler için, 2886 sayılı Devlet İhale kanunundaki başvuru şartlarının sağlanması gerektiği öğrenildi.

 "Alaşehir'de yeni bir mahalle kuruyoruz "
"Biz Alaşehir'de bir Sosyal Yaşam alanı oluşturuyoruz" diyen Başkan Karaçoban, "1.700-1.850 kişilik mahalle kuruyoruz. Şehir içi ulaşımın kolayca sağlanacağı devlet hastanesine yakınlığı, bunların hepsi birer avantaj. Bu zamana kadar ev sahibi olamadım diyenlere ilaç gibi geleceğini düşünüyorum" diye konuştu.