Ali Ağaoğlu'nun Fransa tepkisi: Kendi çöplüğüne baksın!

Ali Ağaoğlu'nun Fransa tepkisi: Kendi çöplüğüne baksın!

Vatandaşın 'Fransız mallarını boykot' kararı iş örgütlerinden sonra patronlardan da destek gördü. İşadamları Fransız ürünlerini kullanmayacaklarını söyledi. Ali Ağaoğlu, "Güçlendiğimiz sürece bize mahkum olmaya devam edecekler" dedi

 

Fransa Meclisi'nin sözde soykırım ile ilgili kabul ettiği yasa ile ilgili işdünyasının tepkisi devam ediyor. Dünkü TAKVİM'e konuşan iş örgütlerinin başkanları vatandaşın aldığı boykot kararına destek vermişti.

Bugün de patronların boykot kararı ile ilgili görüşleri alındı. İşadamları hükümetin alacağı tüm kararları destekleyeceklerini söylerken, vatandaşların başlattığı 'Fransız mallarını boykot' kararının da haklı olduğu görüşünde birleştiler. Patronlar Fransız markalarının ürünlerini almaktansa, Türk üretimi yerli ürünleri alarak, millet olarak en güzel cevabı vereceğimizi söylediler.

FRANSA KENDİ ÇÖPÜNE BAKMALI

Ali Ağaoğlu (Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı):

Fransa önce kendi çöplüğüne, kendi pisliğine baksın. Kendi kendilerine çalıp oynuyorlar. Biz de işimize bakalım. Türkiye zaten şu an Avrupa'nın parlayan yıldızı. Fransa kendi çöplüğünde ötmeye devam etsin, biz kendi işimize bakalım. Biz güçlendiğimiz sürece onlar bize mahkum olmaya devam edecek. Fransız ürünleri de boykot edilmeli.

3 YIL ÖNCE BOYKOTA BAŞLADIM

İsmail Gülle (İTHİB Başkanı):

Bundan 3 yıl önce yine Fransız malları boykot edilmişti. Ben o günden beri Fransız malı kullanmıyorum. Bu konuda istikrarlı tepki gösteren biriyim. Türk halkı olarak en büyük problemimiz çabuk öfkelenip, çabuk unutmamız. Ben yıllardır öfkemi içimde tutuyorum ve kesinlikle Fransız malı birşey almıyorum.

HERKES TARİHİNE BAKSIN

Cemalettin Sarar (Sarar Tekstil Başkanı):

Bence bu oylama geçersiz sayılmalı, çünkü katılımcı sayısı çok az. Fransızlar'ı kınıyorum. Herkes tarihini biliyor. Fransızlar da lütfen tarihlerine baksınlar. Çok ayıp bir şey yaptıkları. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız da Fransa'ya gerekli cevabı verdiler.

ARTIK FRANSIZ MALI ALMAM

Yalçın Ayaydın (İpekyol Başkanı):

Fransa ile ilgili hükümetin vereceği her kararı seve seve destekleriz. Bir vatandaş olarak, bir birey olarak da, bu saatten sonra herhangi bir Fransız malını kesinlikle almayı düşünmüyorum.

TAVRIMIZI ORTAYA KOYALIM

Nurettin Özgenç (KOBİDER Başkanı):

Fransa'nın yaptığı, kabul edilebilecek bir şey değil. 'Boykot edelim' diye dernek olarak biz de bir açıklama yaptık. Bu boykotlar sözde kalmamalı. Tüm Türk halkı bunu bir görev edinip, topyekün boykot yapmalıyız. Fransa'ya tavrımızı almalıyız. Tercih hakkımız var, eğer ürünün alternatifi varsa ondan yana tercihimizi kullanılmalıyız.

BÜYÜK SAYGISIZLIK!

Başaran Ulusoy (TÜRSAB Başkanı):

Türkiye Cumhuriyeti'ne, bayrağımıza onurumuza büyük saygısızlık yaptılar. Haketmediğimiz bir davranışla karşı karşıya kalmak çok ayıp. Hükümetin her türlü çağrısına karşılık vereceğiz. Bu konuda kimsenin endişesi olmasın. Türk halkının tavrı Fransa'ya en güzel cevap olacaktır.

TAKVİM