19 / 08 / 2022

​​​​​​​Ali Kantur kimdir?

​​​​​​​Ali Kantur kimdir?

Kantur & Akdaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kantur kimdir? Ali Kantur daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Ali Kantur'un biyografisi...Kantur & Akdaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kantur kimdir? Ali Kantur daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Ali Kantur'un biyografisi...

​​​​​​​Ali Kantur kimdir?

Ali Kantur kimdir?
1949 yılında İzmir'de dünyaya gelen Ali Kantur, ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 1970 yılında mezun olduktan sonra 1972 yılında Syracuse Üniversitesi’nde (ABD), Endüstri Mühendisliği ve İş İdaresi alanlarında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Askerlik görevini 1972 - 1974 yılları arasında Genelkurmay Başkanlığı Bilgi İşlem Merkezi’nde yedek subay olarak yapan Kantur, 1973-1977 yılları arasında ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde, 1973 -1978 yılları arasında Gazi Üniversitesi’nde master programında part-time öğretim üyeliğinde bulundu.

1974 yılında Tepe Grubu Şirketleri’nde şirket müdürlüğü ile başladığı görevinden 2004 yılında Murahhas Üye ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak ayrılan Ali Kantur, Kantur & Akdaş İnşaat Gıda Pazarlama San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı.

Ali Kantur, Halen Kantur & Akdaş İnş. Gıda Paz. San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, GPG İnş. Eml. Turz. Mim. Pro. Enerj. Mak. San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, ITC Invest Trading & Consulting AG Yönetim Kurulu Başkanlığı, ITC-KA Enerji Üretim San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, ITC-Adana Enerji Üretim San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Akdaş Döküm San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve İşbir Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerine devam ediyor.