Alinur Aktaş'tan kentsel dönüşüm açıklaması!

Alinur Aktaş'tan kentsel dönüşüm açıklaması! Alinur Aktaş'tan kentsel dönüşüm açıklaması!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti'nin Büyükşehir adayı Alinur Aktaş yaptığı açıklamada, "Bize kentsel dönüşümü yanlış yaptın diyenlere sesleniyorum. Ruhsatları ilçe belediyeleri veriyor. Sen neden ruhsat verdin" dedi. 


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, Bursa Fan Kulüp'ün Almira Hotel'deki toplantısına katıldı. Bursa'da Bugün'de yer alan habere göre, Başkan Aktaş burada önemli açıklamalar yaptı. 

Kentsel dönüşüm konusunda tüm suçun kendilerine atıldığını belirten Başkan Aktaş, "Nilüfer Belediyesi Başkanı şimdi bana diyor ki 'Kentsel Dönüşümü yanlış yaptın' ruhsatları ilçe belediyesi veriyor. 'Sen neden ruhsat veriyorsun?'. Büyükşehir Belediyesi yanlış yaptı diyorlar, ancak sen de bunda suç ortağısın. Ben bu olayı bitirdim. Kentsel dönüşümü 4 süzgeçten geçiriyoruz ve uygulamaya koyuyoruz" şeklinde konuştu.

BURSA'NIN SORUNLARINDAN BİRİ BURSALILIK

Bursa'da farklı kültürlerin var olduğunu ancak Bursalılık konusunda sorun olduğunu belirten Başkan Aktaş, "Bursa'da farklı kültürler var ancak şehirleşme ile alakalı sorunlar var. Biz de bundan sonra bunun üzerinde yoğunlaşacağız. Bursalılık ve Bursa şehiri ile alakalı çalışmalarımız var. Bursa ne çektiyse plansızlıktan çekti. Planlı olmaya ihtiyacımız var" dedi.

2 YENİ METRO HATTI YAPILACAK

Ulaşım ile alakalı da açıklamalar yapan Başkan Aktaş'ın konuşmasından satır başları ise şu şekilde, "Ulaşım master planı ile alakalı Mevcut Metroda Sinyal Optimizasyonu 114 milyon lira. 54 km'lik metro hattı 114 km'ye çıkacak. Şehir Hastanesi sene sonunda faaliyete geçecek. Görükle'de 50 bin öğrenci yaşıyor. Görükle hattı tamamlanacak. Bu dönem kesin başlayacağız. Gürsu'dan Başlayan ve Çalı'ya giden metro hattının temelini atacağız. Bunun yanında Demirtaş'tan başlayıp Çalı'ya kadar metro hattını kuracağız. Bunu da yap işlet ve devret modeli ile yapacağız. Çünkü bunu yapacak kaynağımız yok. Raylı sistemin olduğu yerlerde minibüsler otobüsler gezip duruyor. Biz bu durumda trafiği düzeltemeyiz. Batı'da düzenlemeler yaptık. 99 yılından kalma 250 milyon lira borç ödedik"