Almanya'da Türk gençleri İdlib'de 90 konut yapımı için yardım topladı!

Almanya'da Türk gençleri İdlib'de 90 konut yapımı için yardım topladı!Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Köln Bölge Birliği Gençlik Kolu, İdlib'de bulunan ihtiyaç sahipleri için başlatılan "İyilik Konutları" kampanyasına katkı sağladı.


Diyanet İşleri Türk İslam Birliği ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle hayata geçirilen ve 90 konutluk yardımı kapsayan kampanyaya, Köln'deki Türk gençlerinden de destek geldi.    

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Almanya'nın Köln şehrindeki DİTİB Genel merkezinde, Köln Bölge Birliği Gençlik Kolu Başkanı Hüseyin Akar ile yönetim kurulu üyeleri, konutların yapılması için toplanan 63 bin 290 avroluk çeki, DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen'e verdi.

Almanya

DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, bu örnek davranışları için gençlere teşekkürlerini sunarak, "Kampanyaya katkılarınızla, kışın etkisini göstermesiyle birlikte yağmur ve çamur içerisinde kalan çadır kentlerde yaşayan aileler, iyilik konutları ile sıcak bir yuvaya kavuşuyor." şeklinde konuştu.

Türkmen, "Almanya'dan İdlib'e uzanan iyilik eli oldunuz. Örnek bir davranış gösterdiniz. Rabbim yapmış olduğunuz hayırları kabul eylesin." şeklinde konuştu.

Almanya

Köln Bölge Birliği Gençlik Kolu Başkanı Akar, bu yardımla, zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren 90 aileye bir nebze olsun destek olmaktan duydukları mutluluğu söyledi.

Gerçekleştirilen ziyarette DİTİB Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Dilek, Köln DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Muharrem Kuzey, Köln DİTİB Bölge Birliği Başkanı Adem Onur ile bölge birliği gençlik kolu yönetim kurulu üyeleri Mevlüt Gürbüz, Alper Koç, Ayşe Ateş, Sibel Aksar ve Emre Yardım yer aldı.

 

Türkiye Diyanet Vakfı'ndan İdlib'e konut seferberliği!