Alp Evrenol kimdir?

Alp Evrenol kimdir? Alp Evrenol kimdir?

1990 yılında Mimarlar Workshop isimli şirketi eşi Mehpare Evrenol ile kuran Yüksek Mühendis Mimar Alp Evrenol 28 Haziran 2012 tarihinde vefat etti. Yüksek Mühendis Mimar Alp Evrenol kimdir?Alp Evrenol kimdir?

Alp Evrenol, 8 Mart 1941 yılı doğumlu. 1990 yılında Mimarlar Workshop isimli şirketi eşi Mehpare Evrenol ile kuran Alp Evrenol, 28 Haziran 2012 tarihinde vefat etti.


Robert Koleji bitirdikten sonra, aynı kurumun İnşaat Mühendisliği bölümünde yükseköğrenimine başlayan Alp Evrenol, Stuttgart Teknik Üniversitesi'ne geçerek 1969 yılında Yüksek Mühendis Mimar olarak mezun oldu. 


Mimari Teorisi Fakültesinde bir süre yardımcı asistanlık yapan Evrenol, deneysel planlama kürsüsünde Prof. Dr. Juergen Joedicke ile "Estetiğin Mantığı" konusunda araştırmalar yaptı. 


1979 - 1990 yılları arasında Mimarlar A.Ş şirket ortağı ve proje yöneticisi olarak çalıştı. 1990 yılından beri kurucusu olduğu Workshop Mimarlar Ltd. Şti. 'nde mimari proje yöneticisi olarak çalışan Evrenol, Can ve Mete isimli iki çocuk babası.


Mimarlar Workshop projeleri

Akasya Gol Koru

Akasya Kent

Bosphorus City

Ottomare

İstanbul Sarayları

Bursa Modern

Bursa Modern Galeri

Altın Oran

Sinpaş  Ankara  GM

Kelebekia

Antepia

Avangarden

AlbarakaTürk GM

S.E.V. Lisesi

Bosphorus Doğa


Mimarlar Workshop nerede?

Ali Nazime Sokak No 21

Koşuyolu İstanbul

E-posta: info@mimarlar-workshop.com

İnternet Sitesi: http://www.mimarlar-workshop.com


Mehpare Evrenol kimdir?
Mimar Alp Malik Evrenol böyle uğurlandı!