Altıeylül Belediyesi'nden emlak vergisi uyarısı!

Altıeylül Belediyesi'nden emlak vergisi uyarısı! Altıeylül Belediyesi'nden emlak vergisi uyarısı!

Balıkesir Altıeylül'de emlak vergi borçlarının ilk taksitinin ödeme süresi bu ay sonlanıyor. Altıeylül Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü İsmail Meral, mobil ödeme imkanının Mayıs ayının sonuna kadar hizmet vereceğini açıkladı.


Bina, arsa, arazi gibi gayrimenkul sahibi vatandaşların her yıl iki taksit şeklinde (Mayıs-Kasım) ödemeleri gereken emlak vergisi borçlarının ilk taksitinin ödeme süresi bu ay son buluyor.

Bolgegundem .com'da yer verilen habere göre, konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Altıeylül Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü İsmail Meral, 'Vatandaşlarımız belediyemize gelerek 2'si 3. Katta 1'i zemin katta olmak üzere toplam 3 vezneden ödemelerini kredi kartı veya nakit olarak yapabilmektedirler. Ayrıca, Avlu ve 10 Burada alışveriş merkezlerin de açtığımız tahsilat noktalarında da vatandaşlarımızın 2019 yılı 1. Dönem taksitlerinin tahsilatını yapıyoruz, bir diğer tahsilat aracımız olan mobil aracımız ise Mayıs ayının son haftasında pazarlarda hizmet verecek' şeklinde konuştu.

Meral, 'Tüm tahsilat noktalarımızda emlak, çevre temizlik, ilan reklam vergileri ile evsel atık bertaraf ücretleri de alınmaktadır. Hemşehrilerimiz emlak vergilerinin ilk taksitini ödemek için son günü beklememeli. Vergilerin son ödeme tarihine bırakılmadan ödenmesi veznelerde yaşanacak olan yoğunluktan dolayı mağdur olmamalarını sağlayacaktır. Hemşehrilerimizin bu konuda duyarlı davranacağına inanıyorum' dedi.