06 / 07 / 2022

Gram çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu? İşte 16 Mayıs 2022 altın fiyatlarında son durum

Gram çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu? İşte 16 Mayıs 2022 altın fiyatlarında son durum

Altın fiyatı son revize edilen verilere göre Mayıs ayının en düşük seviyesine ulaştı. Yatırımcıların faiz oranlarındaki artış beklentisiyle yöneldiği altın fiyatlarında düşüşler yaşanırken, rakamlar piyasa tahminlerinin çok altında gerçekleşti. Peki 16 Mayıs 2022 gram, çeyrek altın fiyatları ne kadaAltında son iki ayın en büyük haftalık düşüşü yaşandı. Aşağı yönlü bir seyir izleyen altın fiyatları yatırımcıları endişelendirdi. Peki altın fiyatlarında son durum nedir, gram, çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu? İşte 16 Mayıs 2022 güncel gram, çeyrek altın fiyatları

ABD Merkez Bankası'nın (FED) tarafından gerçekleşen faiz artışı nedeniyle altın fiyatları üzerinde baskılar artmış oldu. Yatırımcılar 10 yıl vade sonunda yüzde 30 kar elde etmek için tahvile yöneldiği görülmektedir. Bu durum altın fiyatlarında düşüşe neden olurken, doların ise güç kazanmasında etkili olmaktadır.

Gram çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu? İşte 16 Mayıs 2022 altın fiyatlarında son durum

ONS ALTIN FİYATLARI NEDEN DÜŞÜYOR?

Ons altın fiyatında bu hafta aşağı yönlü bir seyir görülmektedir. Özellikle mart ayında Fed’in faiz artırmaya başlamasıyla birlikte düşüşe geçen ons altın ABD’den gelen ekonomik gelişmelerden etkilenmeye devam etmektedir.

Ons altın fiyatları cuma günü 1799 doları gördükten sonra haftayı 1811 dolardan tamamlamıştı. Haftalık bazda fiyat hareketine bakıldığında ons altın yatırımcısına yüzde 3.79 oranında kayıp yaşatmış oldu. Ons altın böylelikle son 2 ayın en sert haftalık düşüşünü kaydetmiş oldu.

Gram çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu? İşte 16 Mayıs 2022 altın fiyatlarında son durum

GRAM ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ MÜ?

Ons altın fiyatlarındaki aşağı yönlü hareketler gram altının geri çekilmesinde etkili oldu. Haftaya 905 liradan başlayan gram altın haftanın son işlem gününde 895 liraya kadar inerek haftalık bazda en düşük seviyeyi görmüş oldu.

Uzmanlardan alınan bilgilere göre gram altın fiyatları haftayı 901 liradan tamamladı. Haftalık bazda fiyat hareketine bakıldığında gram altın yatırımcısına yüzde 0.40 oranında kaybettirdi. Böylelikle gram altın fiyatlarında son 4 haftadır aşağı yönlü bir seyir izlemiş oldu.Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.