01 / 10 / 2022

Altının kaderi buna bağlı! Yarın büyük gün!

Altının kaderi buna bağlı! Yarın büyük gün!

Piyasanın odağında yarın açıklanacak Amerika Birleşik Devletleri enflasyon verileri bulunuyor.Amerika Birleşik Devletleri'nde geçtiğimiz hafta beklentilerin üzerinde artan tarım dışı istihdam verisi Fed'in eylülden itibaren faiz artırımlarında yavaşlayacağı tahminini zora soktu. Piyasanın odağında ise yarın açıklanacak Amerika Birleşik Devletleri enflasyon verileri bulunuyor. Analistler ise Amerika Birleşik Devletleri TÜFE verisinin altın fiyatlarının yönünü belirleyecek en önemli unsur olduğunu ifade ediyor.

Haftanın ilk işlem gününde 1773 seviyesinde başlayan altının ons fiyatı, gün boyu gösterdiği kademeli değer artışları ile günü 0,90 üstünde değer artışıyla 1789 seviyesinden tamamladı. Dün piyasalar ekonomik veri bakımından oldukça sakin bir gün geçirdi ve yarın açıklanacak olan ABD enflasyon verisine konsantre oldu. Özellikle altın yatırımcıları açısından önemini koruyan Amerika Birleşik Devletleri TÜFE verisi, değerli metalin yönünü belirleyecek en önemli etken oldu.

FED, EYLÜL İÇİN 75 BAZ PUANLIK SİNYALLER VERİYOR

 Altının kaderi buna bağlı! Yarın büyük gün!
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön