15 / 08 / 2022

Ankara Beypazarı'na yapılan hizmetler değerlendirildi!

Ankara Beypazarı'na yapılan hizmetler değerlendirildi!

Başkanlığının ikinci yılını dolduran Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, bir basın toplantısı düzenleyerek yapılan hizmetleri değerlendirdi. Başkanı Tuncer Kaplan, hizmet takvimini, yaptıkları ve yapacaklarını basın mensuplarıyla paylaştıKaplan, 2016'da Beypazarı'nın içinde bulunduğu atılım hamlesinin devam edeceğini söyledi. Belediyede farklı bir ihale sistemi oluşturarak belediyenin kazanımlarının kat be kat artırıldığını, yapılan ihalelerde yüzde 50 ve üzerinde oranlarda ihaleler gerçekleştirildiğini hatırlatan Başkan Kaplan, bu oranların pek çok belediyede yüzde 48'leri geçmediğini vurguladı.


2016'DA DOĞAL GAZ PROJESİ

2016'da en önemsediği projenin doğalgaz projesi olduğunu belirten Başkan Kaplan, "Bu projemizde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İlgili firmanın ihtiyaç duyduğu tüm desteği vermeye ve bürokrasiyi hızlandırmak için çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Vatandaşımıza bu yıl Doğalgaz'ı sunmak benim için öncelikli konu İnşallah bunu gerçekleştireceğiz" dedi. Doktorlar Sitesi yanında bulunan 60 dönümlük belediye arzisine  TOKİ  veya belediye imkanlarıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlar için konut yapılacağını vurgulayan Başkan Kaplan, "Arsanın belediyemize ait olması hasebiyle arsa maliyeti düşük tutuldu. Konuyla ilgili olarak TOKİ Başkanı ile görüşmelerimiz devam ediyor. Eğer TOKİ tarafından gerçekleştirilemezse belediye imkanlarıyla yine TOKİ'nin ödeme koşullarında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için konut yapacağız" diyerek, ev sahibi olma hayalleri kırılan vatandaşlara yeniden umut verdi.


İNÖZÜ'NE KÖPRÜLÜ KA VŞAK

İlçe girişinde zaman zaman kazalarında yaşandığı İnözü Kavşağı'na köprülü kavşak yapılacağını belirten başkan Kaplan, alt geçit ve üst geçidin de yer alacağı proje ile yaşanan kaza riskinin ortadan kalkacağını ayrıca Hızlı tren istasyonu konusunda beklentinin üst düzeyde olduğunu başlaması halinde bir, iki yıl içinde tamamlanabileceğini belirtti.


OTOBÜS ÇİLESİNE SON

Ankara- Beypazarı arasında seyahat eden vatandaşların yoğun şikayetlerde bulunmasına değinen Başkan Kaplan, "Eskiden hurda otobüslerle 1,5 saatte gidilen yol şimdi 3 saatte gidiliyor. Yollar çift yol, araçlar keza yeni. Herkes kendisine çekidüzen verecek, kimsenin vatandaşlara zulüm etmesine seyirci kalmayız. Çalışanların giyim kuşamından, verilen hizmete kadar herşey değişmek zorunda. Ya değişecek, ya değişecek" dedi.


'SÖZÜMÜN ARKASINDAYIM'

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda, sosyal medyada ses getiren 'Ankara'da deniz olabilecek tek ilçe Beypazarı' sözünün arkasında olduğunu, bahsedilen projenin çok maliyetli bir çalışma olmadığını söyledi. Kaplan, bu konuda Sarıyar Barajı'nın Beypazarı'na uzanan ayağına deniz kumu getirilerek bir kumsal yapılması düşünüldüğünü söyledi. Kaplan, üç iklimin ve üç coğrafyanın kesişme noktası olan Beypazarı'nın doğasıyla, farklı turizm seçenekleriyle önemli bir potansiyele sahip olduğunu ve bu potansiyeli harekete geçirmek için çalışmaların hızla devam edeceğini söyledi.Sabah