Ankara'da 3.5 milyon TL'ye icradan satılık villa!

Ankara'da 3.5 milyon TL'ye icradan satılık villa! Ankara'da 3.5 milyon TL'ye icradan satılık villa!

Ankara İli Çankaya İlçesi, Dikmen Mahallesi'nde yer alan, 300 metrekarelik 5+1 villa 3 milyon 500 bin TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. Ankara İli Çankaya İlçesi, Dikmen Mahallesi'nde yer alan, 300 metrekarelik 5+1 villa 3 milyon 500 bin TL bedel ile icradan satışa sunuldu. 

 

Özellikleri :  Ankara  ili Çankaya ilçesi, Dikmen mahallesi (Oran Mahallesi) Arif Nihat Asya sokak no. 17 adresinde bulunantapuda 7860 ada 29 parselde kayıtlı 500 m2 yüz ölçümlü Betonarme Kargir Bina nitelikli taşınmazdır. Yapı villa tarzında ayrık ikiz nizam şeklinde betonarme karkas olarak inşaa edilmiştir. Toplam 5 oda, solan, 4 banyo konseptli taşınmazın zemin katında bina girişi, antre, wc, 4 basamakla inilen mutfak bölümünden sonra 3 basamakla inilen salon bölümü, 7 basamakla çıkılan oturma grubu yer almaktadır. Zemin katında yarım kat çıkılarak oluşturulan asma katında yatak odası, giysi odası, banyo hacimleri, tekrar yarım kat çıkılarakulaşılan 1. Katında 3 yatak odası, banyo hacimleri yer olmaktadır. Zemin katından yarım kat inilerek ulaşılan bodrum katında çamaşır- ütü odası, çamaşır yıkama ünitesi ve duş+wc bölümleri bulunmaktadır. Mutfak ve solandan arka bahçede bulunan teras ve açık havuza çıkış verilmiştir. Gayrimenkulün net faydalı alan toplamı300m2 olarak ölçülmüştür.Bina yerden ısıtma sistemi ile ısıtılmakta ve tüm belediye hizmetlerinden istifade etmekte olup bir borçtan dolayı açık artırma yoluylasatışı çıkartılacaktır. Gayrimenkule ilişkin geniş bilgiler dosyasında mevcuttur.

 

Kıymeti : 3.500.000,00 TL
1. Satış Günü : 27/11/2017 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 28/12/2017 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye/ ANKARA

 

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/557 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.