04 / 02 / 2023

Ankara'nın cazibe merkezi

Ankara'nın cazibe merkezi

Ankara'nın yeni cazibe merkezi olmaya aday Akkent Konutları'nın ilk etabı ekim ayı itibarıyla teslim edilmeye başlanıyor. İçinde bir de alışveriş merkezi olan projede çocuk oyun alanları da geniş tutuldu.
Ünal Akpınar İnşaat İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından yapımı üstlenilen Akkent Projesi, toplam 160 bin 188 metrekare alanda, 7 parsel üzerinde, birbirinden bağımsız 5 ayrı grupta inşa ediliyor. Batıkent Kardelen Mahallesi'ne yer alan proje metro durağına 2.5 kilometre yakınlıkta. 160 bin 188 metrekare alan üzerinde yerleşik Akkent Projesi'nde toplam bin 263 konut ve alışveriş merkezi yer alıyor. Konutların 529 adedi 3 oda 1 salon 734 adedi 4 oda 1 salon dairelerden oluşuyor.  


İlk etap Ekimde teslim


Toplam 36 bin 38 metrekare alan üzerine yerleşik Akkent 1 kapalı güvenlikli, çağdaş bir sitenin tüm ayrıcalıklarını sakinlerine yaşatacak şekilde planlanmış ve tasarlanmış. Akkent 1, Ekim 2007'de teslim edilmeye başlayacak. Daha sonraki 4 ayrı etapta da konut inşaatları devam edecek. Akkent 1'de 25 bin metrekarelik net yeşil alan bulunuyor. Bu alanın 2 bin 820 metrekarelik bölümü çocuklar için özel oyun alanı olarak değerlendirilecek. Modern peyzaj ve çevre tasarımı elemanlarıyla bu yeşil alanı daha çekici kılmak amacıyla keyifli dakikalar geçirilecek bir şelale tasarlandı. 


Ankara'nın yeni cazibe merkezi 


Ankara'nın yeni cazibe merkezi Batıkent'te sahip olduğu özellikleriyle dikkat çeken Akkent Konutları'nda bir site hayatından beklediğiniz her şey mevcut. Dairelerde doğa dostu Arçelik ankastre ürünler bulunuyor. Salonlarda yine Arçelik marka klima duvarlarda ithal rollover duvar kağıtları banyolarda Çanakkale seramik ürünler ve Roca Kale vitrifiyeler Pakpen ısıcamlı yere kadar uzanan pencerelerle manzara keyfi bir başka. Isı, nem ve ses izolasyonunda maksimum performans ve her daireye bir araçlık kapalı otopark.  


Kutular 


Bina özellikleri


Isı geçirgenliği düşük üretilmiş bloklar


Dış cephe nano teknolojisiyle mantolama sistemi


Toplam 220 ton kapasiteli su deposu


Yangın tertibatıyla 3 ayrı çelik söndürme deposu


Bloklarda Kone marka ithal çift asansör


Kapalı otoparklarda sprinkler söndürme sistemi


Mutfaklarda pilli detektör ve katlarda yangın ihbar butonu  
 


Site özellikleri


Tamamen kapalı güvenlikli site


Açık yüzme havuzu ve çocuk havuzu


Girişte şelale


Siteye özel fitness merkezi


Basketbol ve voleybol sahası


25 bin metrekare yeşil alan


Binalar arası uygun mesafeler


Eşsiz manzara


Ulaşım kolaylığı metro 5 dakika


Site girişinde sensorlu bariyer 
 
(Yeni Şafak)
Geri Dön