30 / 06 / 2022

Ankara'nın yeni yatırım merkezi Mamak!

Ankara'nın yeni yatırım merkezi Mamak!

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Yatırım için Mavigöl bölgesi revaçta. Kutludüğün ve Ortaköy de yatırım yapacakların kazanacakları bölgeler" dedi. Naslı, TÜGİAD üyelerinin de Mamak'a yatırım yapmak istediklerini belirtti.Türker Naslı başkanlığındaki TÜGİAD  Ankara  Şubesi Yönetim Kurulu'nu kabul eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Yatırım için Mavigöl bölgesi revaçta. Kutludüğün ve Ortaköy de yatırım yapacakların kazanacakları bölgeler" dedi. 


Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, ilçelerine yatrım yapan iş adamlarına her türlü kolaylığı sağladıklarını belirterek, yatırım için Mavigöl bölgesinin revaçta olduğunu, Kutludüğün ve Ortaköy'de yatırım yapacakların da kazanacaklarını söyledi. 


Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şube Başkanı Türker Naslı, beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Mamak Belediye Başkanı Mesul Akgiil'ü makamında ziyaret etti. 

Naslı, ziyarette yaptığı konuşmada, 850 üyesi bulunan TÜGİAD'ın 500 bin kişilik bir istihdam gücünü ve 18 milyar dolarlık ihracat hacmini temsil etliğini bildirdi. 


Mamak'ta son yıllarda yaşanan gelişmelerin tüm iş dünyasının dikkatini çektiğine değinen Naslı. başarılı çalışmalarından dolayı Başkan Akgül'ü tebrik etti. Naslı, TÜGİAD üyelerinin de Mamak'a yatırım yapmak istediklerini belirterek, Akgül'den destek istedi. 


TÜGİAD üyesi genç iş adamlarının, bölgede yatırım yapmalarından büyük memnuniyet duyacağını dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül de. şunları söyledi: "Mamak. 5-6 yıldır büyük bir değişim içinde. Yıllarca yatırımcı Mamak'a dönüp de bakmamış. Çünkü hiçbir cazipliği yoktu. Özellikle kentsel dönüşümle birlikte ciddi bir yapılaşma ve değişim yaşanıyor. Sanayi bölgesi, üniversite, hastane gibi kompleksler yapılacak. Kent merkezine sadece 3-4 kilometre uzaklıktaki Mamak, Ankara'nın yükselen değeri oldıı. Yapılan her yeni yatırım Mamak'ın değerini daha da arttırıyor. 

Belediye olarak yatırımcılara her türlü desteği vermeye hazırız. Eskiden yatırımcılar belediyede işlerinin yavaş işlediğinden şikayet ederlerdi. Yeni sistemimiz ve kurduğumuz ekiple eıı hızlı imar ruhsatı çıkaran belediyelerden biri haline geldik." TÜGİAD yönetim kurulu üyelerinin, yatırım için önerilerini sormaları üzerine Başkan Akgül, "Yatırım için Mavigöl bölgesi revaçta. Kutludüğün ve Ortaköy'de yatırım yapacakların kazanacakları bölgeler" ifadelerini kullandı. NATO yolunda hayata geçirilecek yeııi terminal projesi hakkında da bilgi veren Akgül. "Terminal binası hemen hemen AŞTİ büyüklüğünde olacak. Terminal bittiğinde insanları buraya aktaracak bir toplu taşıma projesi gerekiyor. 

Her zaman daha kalıcı olduğu için biz metroyu tercih ediyoruz. Büyükşehir ise teleferiği öneriyor. Teleferik için düşünülen üç farklı güzergah var. Bunlardan bir tanesi, Dikimevi'nden AŞTİ'ye kadar gidiyor" dedi. 


Ziyaretin ardından. TÜGİAD Ankara Şube Başkanı Türker Naslı, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül'e plaket takdim etti. 


Ankara Başkent