07 / 07 / 2022

Türkiye Genç İşadamları Derneği

Türkiye Genç İşadamları Derneği

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı, bugüne kadar Türkiye’de yatırımın, üretimin önünün açılmasına yönelik kapsamlı reformların hayata geçirilmesi gereğini hep ifade ettiklerini hatırlattı.

Türker Naslı: Ankara'nın refah artışı inşaata da yansıyor!

Türkiye Genç İşadamları Derneği Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı, Türkiye'nin en zengin ili çıkan Ankara'nın son yıllarda yakaladığı kalkınma ivmesinin inşaat sektörüne de yansıdığını bildirdi.

İran ambargosunun kaldırılması inşaatta dengeleri sarsabilir!

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Başkanı Rahmi Çuhacı, küresel siyaset ve ekonomi açısından kritik bir öneme sahip olan anlaşmanın, Türkiye için ekonomik açıdan kazanımları olacağına işaret etti.

TÜGİAD, Çinli STK'lar ile ilişkilerini sonlandırdı!

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Yönetim Kurulu, Çin'in Doğu Türkistan'daki Uygur Türklerine yönelik baskı ve zulümleri nedeniyle bu ülkedeki STK'lar ile ilişkilerini dondurma kararı aldı.

Ankara'nın yeni yatırım merkezi Mamak!

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Yatırım için Mavigöl bölgesi revaçta. Kutludüğün ve Ortaköy de yatırım yapacakların kazanacakları bölgeler" dedi. Naslı, TÜGİAD üyelerinin de Mamak'a yatırım yapmak istediklerini belirtti.

TÜGİAD Ege Bölge Şubesi Kentsel Dönüşüm Komisyonu, dönüşüm raporunu açıkladı!

TÜGİAD Ege Bölge Şubesi Kentsel Dönüşüm Komisyonu, kentsel dönüşümle ilgili hazırladığı raporu açıkladı. Raporda, Bayraklı sahil şeridinde Sidney Opera Binası gibi deniz üzerine yapılacak sembol nitelikli bir kültür sanat merkezi önerildi.

TSE'den Yeşil Bina Sertifikasına katkı sağlayan TÜGİAD ve İMKON'a indirim!

TSE, yaklaşık 2 ay süren çalışmanın ardından vermeye başladığı yeşil bina sertifikasına katkılarından dolayı Türkiye Genç İşadamları Derneği ve İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu üyelerine yüzde 20 indirim uygulama karan aldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: Sadece devletten 'çılgın projeler' beklemek yanlış!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 'çılgın projeler' konusunda her şeyin hükümetten beklenmesinin yanlış olduğu belirtildi

MÜSİAD: Türkiye ekonomisi sadece döviz kuruna indirgenerek değerlendirilemez!

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD), Türkiye ekonomisi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. İşte MÜSİAD'ın o açıklaması...

Ali Ağaoğlu: Bill Gates gayrimenkul alsa Türkiye’nin marka değeri yükselir!

Dünya Gazetesi köşe yazarı Sadi Özdemir, bugünkü köşesinde Bill Gates'in Türkiye'deki arazi arayışını kaleme aldı. İşte Sadi Özdemir'in 'Bill Gates, Türkiye’de çiftlik kursa bizim gençler tarıma ilgi duyar mı?' başlıklı yazısı...

Türkiye'nin gayrimenkul sektöründeki yatırım fırsatları masaya yatırıldı!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Güney Afrika Şubesi (MÜSİAD Güney Afrika), Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi iş birliğinde gerçekleştirilen çevrim içi panelde Türkiye'nin gayrimenkul sektöründeki yatırım fırsatları masaya yatırıldı...

Sanayicilerin kira borcu için özel bankalara çağrı!

Türkiye Genç İşadamları Derneği Başkanı Anıl Alirıbu dönemTürkiye Genç İşadamları Derneği Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu, koronavirüs sürecinde, finansman yükünü kamu bankalarının aldığını, ancak artık özel bankaların da devreye girmesi gerektiğinden bahsetti.

İsra Holding, Suriyeli iş insanlarına Türkiye’deki fırsatları sundu!

İsra Holding yöneticileri, MÜSİAD’ın Genel Merkezi’nde Suriyeli Uluslararası İş Adamları Derneği (SİBA) aracılığıyla organize edilen toplantıda Suriyeli iş insanlarına Türkiye’deki fırsatları anlattı.

Türkiye'nin 40 Yaş 40 Altı 40 Listesi'ndeki 5 inşaatçı!

Türkiye'nin 40 Yaş 40 Altı 40 Listesi, bu sene de başarılı isimleri ağırlıyor. Listede bu sene 5 genç inşaat var. İşte Türkiye'nin 40 Yaş 40 Altı 40 Listesi'ndeki 5 inşaatçı...

Türkiye ve Rusya arasında inşaat alanındaki çalışmalar artırılmalı!

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, Türkiye ile Rusya arasında inşaat alanındaki işbirliğinin arttırılırsa ülkeler arasındaki ticaret hedefinin 100 milyar dolarlık ulaşabileceğini dile getirdi.

10 ülkeden 80 yatırımcı Türkiye'ye yatırım yapacak!

10 ülkeden 80 uluslararası yatırımcı Türkiye'ye yatırım yapmak amacıyla gelecek. Yatırımcılar gençleri faizsiz doğru sermaye ile buluşturacak.

Orta Asyalı iş adamlarının Türkiye yatırımları yüzde 341 arttı!

Orta Asya'dan gelen iş adamları Türkiye'ye yatırım yapma yarışına girdi. Yılın ilk çeyreğinde Orta Asya ülkelerinden Türkiye'ye yatırım yapan firma sayısı yüzde 341 arttı.

Türkiye'de 5 bine yakın spor tesisi inşa edildi!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "2002 öncesi Türkiye'de bin 500'e yakın spor tesisi bulunurken, şu an 5 bine yakın spor tesisi var. Avrupa'nın en yeni ve en modern spor tesislerini yaptık." diye konuştu.

Türkiye, sahip olduğu spor tesisleriyle dünyanın ilerisinde!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Türkiye, sahip olduğu spor tesisleriyle hem Avrupa'nın hem de dünyanın ilerisinde." diye açıklama yaptı.

Ekonomik toparlanma inşaat sektörü üzerinden olmalı!

Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi Başkanı Zafer Yıldırım, 2018 konut satış istatistiklerine dair açıklamalarda bulundu...

Suriyeliler Türkiye'de inşaat şirketi kuruyor!

Türkiye’de ticari faaliyet gösteren Suriyeliler, Türk iş adamlarıyla ortaklık arıyor. Gayrimenkul, ithalat-ihracat, tarım, inşaat, gıda, tekstil, turizm, eğitim gibi alanlarda faaliyet gösteren Suriyeli işadamları Türkiye'de şirket kuruyor.

Türkiye Genç İşadamları Derneği Haberi

Türkiye Genç İşadamları Derneği

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı, hükümetin yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik hazırladığı paketin bir an önce hayata geçmesini memnuniyet ve heyecanla beklediklerini ifade etti.

Naslı: “Beklentimiz, yatırımları canlandıracak etkili reformların hayata geçirilmesi…”


Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı, hükümetin yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik hazırladığı paketin hayata geçmesini iş dünyası olarak memnuniyet ve heyecanla beklediklerini ifade ederek, “Beklentimiz, yatırımları canlandıracak etkili bir reform paketinin hayata geçirilmesidir” dedi.


Türker Naslı yaptığı açıklamada, bugüne kadar Türkiye’de yatırımın, üretimin önünün açılmasına yönelik kapsamlı reformların hayata geçirilmesi gereğini hep ifade ettiklerini ve dile getirdiklerini hatırlatarak, hükümetin bu yönde bir çalışma içinde olduğunu öğrenmenin kendilerini sevindirdiğini bildirdi. Naslı, özellikle ileri teknoloji yatırımlarının önünün açılmasının Türkiye için hayati önemde olduğuna işaret ederek, Ar-Ge faaliyetlerine güçlü...