Antalya 3. Etap Raylı Sistem Projesi 2 ayda tamamlanacak!

Antalya 3. Etap Raylı Sistem Projesi 2 ayda tamamlanacak! Antalya 3. Etap Raylı Sistem Projesi 2 ayda tamamlanacak!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 3. Etap Raylı Sistem Projesi'nde Meltem Bulvarı üzerinde süren alt yapı çalışmalarını inceledi. Devam eden çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan Böcek, Meltem etabında hayata geçirilen çalışmaların 2 ay içinde tamamlanacağını sözlerine ekledi.Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 3. Etap Raylı Sistem Projesi'nde Meltem Bulvarı üzerinde süren alt yapı çalışmalarını yerinde inceledi. Devam eden çalışmalarla ilgili konuşan Başkan Böcek, Meltem etabındaki çalışmaların 2 ayda tamamlanacağını açıkladı.

Varsak’ı Otogar, Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi ile şehir merkezine bağlayacak Büyükşehir Belediyesi 3’üncü Etap Raylı Sistem Projesinde çalışmalar aralıksız devam ediyor. Dumlupınar Bulvarı üzerindeki katlı kavşağın hizmete girmesinden sonra Meltem-Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi etabında başlayan çalışmalar devam ediyor. Meltem etabında alt yapı ve deplase çalışmaları tamamlanıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 3. Etap Raylı Sistem’in Meltem etabında devam eden alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyerek yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Başkan Böcek Meltem etabındaki çalışmaların 2 ay içinde tamamlanacağını duyurdu.

560 MİLYON TL HARCAMA YAPILDI

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; Antalya'nın 19 ilçesi 913 mahallesinde Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarının sürdüğünü anlatan Başkan Böcek, Meltem Mahallesi’nde süren raylı sistem çalışmalarıyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Burası Antalyamızın en özel ve büyük mahallesidir. Buranın bir tarafında stadyum bir tarafında Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi var. Göreve geldiğimiz gün itibariyle Kepez'den buraya kadar 3. Etap Raylı Sistemle ilgili çalışmalarımızı hızla devam ettirdik. Bugüne kadar 560 milyon TL harcama yaptık.”

KAVŞAK 7 HAZİRAN’DA AÇILIYOR

7 Haziran tarihinde Akdeniz Üniversitesi için son derece önemli olan kavşağın açılacağını sözlerine ekleyen Başkan Böcek, “Üst geçidi yaptık açıldı. 7 Haziran’da da kavşağı tamamlıyoruz. 2 ay içerisinde de inşallah Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kadar olan bölümü tamamlamış olacağız. Bir taraftan da aynı zamanda Antalya'mızın en büyük mahallelerinden olan Meltem'de hem kanalizasyonla ilgili hem de su giderleriyle ilgili eksikleri bu fırsatta yenilemiş olduk” şeklinde konuştu.

VATANDAŞLARDAN ÖZÜR DİLEDİ

Yüklenici firmaya ve çalışanlara teşekkürlerini ileten Başkan Böcek, “Bu zorlu pandemi sürecinde tabi ki bazı zorluklarımız var. Her zorluğa karşı burada yapılması gerekenleri hızla yapıyoruz. Vatandaşlarımıza rahatsızlık verdik. Bu rahatsızlıktan dolayı vatandaşlarımızdan özür diliyoruz. Bu hizmetler yapılmazsa Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kadar gelemeyiz. Antalyamızın en büyük ilçesi olan Kepez bölgesinden vatandaşlarımız raylı sistemle Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanemize kadar gelecekler” dedi.

YIL SONUNA KADAR TAMAMLANACAK

Otogarın hemen yanındaki Gar İstasyonu’nun 28 metre aşağıda olduğunu anlatan Başkan Böcek, Otogar etabının da 6 ay içerisinde bitirileceğini ve vatandaşların her bölgeden hafif raylı sitemle otogara ulaşacağını belirtti. Başkan Böcek Meltem'de yapılan çalışmaların bu yıl sonunda kadar tamamlanacağını söyleyerek, yüklenici firmanın bunun için gece gündüz çalışmalarını devam edeceğini sözlerine ekledi.

Başkan Böcek incelemeler sonrasında Meltem Bulvarı üzerinde bulunan taksici esnafını ziyaret edip sohbet etti. Başkan Böcek esnafın Ramazan Bayramını da kutladı.